Zobraziť košík 0 Môj účet

ProArtLeg® junior

Blogy

Doplnkové krmivo v tabletách pre šteniatka a mačiatka v raste.

PODPORUJE HARMONICKÝ ROZVOJ KOSTÍ A SPOJOV U PSOV A MAČIEK V OBDOBÍ VÝVOJA.

INDIKÁCIE

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.png Podporuje harmonický vývoj kosti a kĺbov mačiek  a psov vo vývojov veku

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.png Pomáha predchádzať poruchám rastu a osifikácie u mladých psov a mačiek

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.png Posilňuje kĺby

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.png Na posilnenie väzov a šliach

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.png Chráni kĺby pred mikroúrazmi u mladých psov a mačiek

 

Cena: 34.93

Dostupnosť: skladom

Charakteristické žloženie v 1 tabletke o 2 g

Chondroitín sulfát ( z ošípaných) 100 mg
Glukosamin sulfát ( z morských kôrovcov) 100 mg
Praslička roľná 100 mg
Riasa Laminaria Digitata              50 mg
Spirulina Maxima                                                                                                          40 mg
Mušle Slávky zelenoústej                                                          10 mg
Kyselina L-glutámová 50 mg
Selén 52,5 mg
Vitamín C 60 mcg

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngGLUKOSAMÍN A CHONDROITIN SULFÁT – uľahčuje správny vývoj chrupavky a zabraňujú skorým zmenám biomechaniky kĺbov

o   Prísun živín do chrupavkového tkaniva vo fáze rastu

o   Tvoria základnú látku extracelulárnej matrice spojivového tkaniva

o   Životne dôležité látky pre tvorbu, štruktúru a funkciu chrupavky

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngPRASLIČKA ROĽNÁ 

o   Pomocník v boji proti problémom súvisiacim s rastom a osifikáciou

o   Dôležitá pre tvorbu a udržiavanie silných kostí

o   Bohatá na organický kremík a jeho biologické vlastnosti, Praslička roľná pomáha prechádzať demineralizácii kostí, čím prispieva k posilňovaniu.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.png RIASA LAMINARIA DIGITATA 

o   Pomocník v boji proti problémom súvisiacim s rastom a osifikáciou

o   Zdroj niekoľkých živín: sodík, vápnik, horčík, železo, mangán, zinok, jód,ktorý ponúka všetky výhody týchto látok získaných v prírodnej a nesyntetickej forme. Vápnik obsiahnutý v riasach je dobrým krmivom pre šteniatka pre obsah mnohých ďalších

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngSPIRULINA MAXIMA – Obsahuje všetky dôležité prvky pre rast: vitamíny, minerály, aminokyseliny, pigment.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngMUŠLE SLÁVKY ZELENOÚSTEJ – je mäkkýš bohatý na mastné kyseliny ( 2% omega 3), s ochrannou a výživnou aktivitou chrupavky .

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngVITAMÍN Cantioxidant, vitamin C podporuje tvorbu prírodného kolagénu

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngVITAMÍN Eantioxidačný účinok na lipofilnú bunkovú zložku

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngSELÉNzabraňuje chorobám spojeným so starnutím a posilňuje väzivo vláknitého tkaniva.

VŠETKO PRE RAST ŠTENIAT V JEDNOM PRODUKTE

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngGLUKOSAMÍN SULFÁT

Z biochemického hľadiska sa glukosamín podieľa na metabolizme glykoproteinov a lipidov. Glykoproteiny, tiež známe ako proteoglykány, tvoria základnú látku matrice spojivového tkaniva. Polysacharidové skupiny obsiahnuté v proteoglykánoch sa nazývajú glykosaminoglykány (GAG), hlavné zložky kĺbovej chrupavky. Všetky GAG obsahujú deriváty glukosamínu.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngChondroitín sulfát

Patrí do skupiny heteropolysacharidov nazývaných glykosaminoglykány alebo GAG. Tvoria vo forme proteoglykánov základnú látku extracelulárnej matrice spojivového tkaniva.

Podanie glukosamínu a chondroitín sulfátu šteniatkam po absorpčnom pôsobení určuje zosilnenie a chondroprotekciu kostí a chrupavkových štruktúr.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngKyselina hyaluronová

Je životne dôležitá pre funkčnosť kĺbovej chrupavky.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngPraslička roľná

Táto rastlina je v krmení bohatá na oxid kremičitý.

Kremík je stopový minerál (stopový prvok). Nachádza sa v potravinách, najmä ako oxid kremičitý (SiO2). Praslička je obzvlášť bohatá na kremík. Dobrý obsah kremíku sa nachádza v celých zrnách, morských plodoch (mäkkýšoch), v mnohých druhoch zeleniny, pitnej vode a niektorých minerálnych vodách. Deficitné stavy tohto prvku ukázali na zvieracích modeloch defekty v tvorbe kĺbov, deficit endochondrálneho rastu, defekty kĺbovej chrupavky. U zvierat sa zdá, že kremík sa podieľa na syntéze kolagénu a glykosaminoglykánov.

Praslička je vďaka svojmu obsahu kyseliny kremičitej užitočné v prípade krehkých kostí.

Praslička práve preto, že je bohatý na organický kremík a jeho biologické vlastnosti, pomáha predchádzať demineralizácii kostí, čím prispieva k posilňovaniu.

Praslička nabáda telo, aby tvorilo vápnik ako re-minelizátor: zlomeniny sa opravujú a konsolidujú rýchlejšie tým, že sa skôr podáva praslička ako vápnik.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngŽivočišná proteinová výživa: Potrava produkuje neustále kyslé odpadové látky a organizmus sa snaží, čo najlepšie ich odstrániť. Je známe, že strava bohatá na bielkoviny, hlavne živočišné, a v menšom množstve i rastlinného pôvodu, vedie v tele k tvorbe veľkého množstvá kyselých odpadových látok, ale telo je schopné vyvážiť ( nutralizovať ) prebytočné kyselé látky pomocou niekoľkých spúšťacích mechanizmov. Viacmenej pokiaľ telo nemá dostatočnú zásobu alkaliských látok (bikarbonátov), nemôže neutralizovať tieto kyseliny na 100%. V takej situácií predstavuje kosť základnú rezervu minerálov, z ktorých potom organizmus čerpá. To pri dlhodobom trvaní vedie k ochudobňovaniu kostnej hmoty a tým ju oslabuje ( tzv. oslabenie kostí).

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngSEAWEED LAMINARIA- je zdrojom niekoľkých živín: sodík, vápnik , horčík, železo, mangán, zinok, jód, ktorý ponúka všetky výhody týchto látok v prírodnej a nesyntetickej forme. Vápnik obsiahnutý v riasach je dobrým krmivom pre šteniatka pre obsah mnohých ďalších minerálov.

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngSEAWEED SPIRULINA- je hlavným zdrojom rastlinných bielkovín. Morská riasa Spirulina obsahuje okrem proteínov: vlákninu, Vit. B12,Vit. B1, Vit. B2, Vit. A ( betakarotén, Zeoxantín), 8 esenciálnych aminokyselín a 10 neesenciálnych aminokyselín, horčík, meď, selén, chlorofyl. Morské riasy chránia pred infekciou, bojujú proti anémii, čistí krv: detoxikuje ťažké kovy, urán, arzén, žiarenie, kadmium, pesticídy, chemikálie v syntetických potravinách a environmentálne karcinogény ( chlorofyl), je antioxidant ( betakarotén, zeoxantin) posilňuje imunitný systém ( aminokyseliny).

http://dogoteka.si/images/layout/plus-green-icon.pngPERNA CANALICULUS – má minerálny obsah podobný človeku: obsahuje vysoké percento proteínov, uhľohydrátov, glykosaminoglykánov (glukosamín), lipidov a ako uvedené minerály.

Tablety s hmotnosťou 1 gčierny pes

( od 2 mesiaca do úplného vývoja) 

Menej ako 10 kg 1 tableta
10 - 20 kg 2 tabletky
nad 20 kg 3 tabletky

 

Varovanie:

Látky obsiahnuté v ProArtLeg® Junior majú priaznivý ochranný účinok po dlhú dobu a je možné ich podávať po odstavení.

Balenie:

ProArtLeg ® Junior doplnkové krmivo pre mačky a psy, 60 tabliet s hmotnosťou 1g

Inštrukcie na použitie:

Tablety sa majú podávať v dennej dávke alebo perorálne. Vysoká chutnosť.

Blogy