Zobraziť košík 0 Môj účet

MultiAdapt®

Blogy

MultiAdapt® je multifaktorový výživový doplnok, ktorý podporuje prirodzenú ochranu imunity a zlepšuje tak metabolizmus a regeneráciu svalstva.

INDIKÁCIE:
plusko multi pri dennej dávke, pomáha výživový doplnok udržiavať pokožku a srsť vo výbornej kondícii
plusko multiudržiava perfektný svalový tonus u psoch, ktorý podstupujú prácu

plusko multispĺňa výživové potreby rastúcich šteniatok, tehotných a dojčiacich matiek a tak tiež starších psov a mačiek
plusko multipomáha počas pooperačných období
plusko multi stimuluje imunitnú obranyschopnosť počas rekonvalescencie pri vyčerpávajúcich ochoreniach vďaka svojim špecifickým zložkám
plusko multipomáha pri antibiotickej liečbe 

Cena bez DPH: 22.60

Cena: 27.12

Dostupnosť: skladom

Charakteristické žloženie v 1 tabletke o 1 g

VIT. A (acetát retinolu) 50000 UI/g                     0,476 mcg
VIT. D3  100000 UI/g                                          0,5 mcg
VIT. E (Acetát 50 %)                                              0,8 mg
VIT. B1 (tiamín)                                                   6 mg
VIT. B2 (Riboflavín)                                                                                                      5 mg
VIT. B6                                                                                         2 mg
VIT. B12                                                             20 mg
VIT. K3                                                            0,25 mg
BIOTIN                                                         
0,5 mg
VIT. C                                                                 
6 mg
NIACINAMID           2,6 mg
KALCIUM ( D-PANTOTHENÁT )                                                  
6 mg
CHLÓR CHLORID                                                                                     
50 mg
IRON (heptahydrat sulfatu)                                                        
8,28 mg
Oxid zinočnatý                                                                                                       5,45 mg
L-selenometionín (zo Saccharomyces Cerevisiae)     0,02 mg
Draslík (Jodid)                                                                                                           0,01 mg
L-karnitín (L-tartrát)                                                                                            20 mg
L-Glicine                                                                                                                              60 mg
Riasy spiruliny ( Spirulina Maxima )                               40 mg
ECHINACEA ( Echinacea angustifolia tit. 0,1 % ) 
10mg
ROSA CANINA (Rosa Canina L. tit. 10%)  10 mg
ASTRAGALO (Astragalus membranaceus tit 16 %)  10 mg
Monohydrát mangánového sulfátu                                   
0,61 mg
Síran meďnatý pentahydrát                                 0,31 mg

plusko multiVitamín A – vitamín rozpustný v tukoch (retinol), hrá veľmi dôležitú úlohu pri videní, raste kostí a udržiavaní pravidelnej funkcie imunitného systému.
plusko multiVitamín D3 - vitamín rozpustný v tukoch (cholekalciferol) s antirachitídnou aktivitou. Vitamín D má úlohu v regulačnom mechanizme homeostáze vápnika, čo je dôležité pre vývoj kostry a mineralizácii kostí. 
plusko multiVitamín E - vitamín rozpustný v tukoch (α-tokoferol) s antioxidačnou aktivitou.
plusko multiVitamíny skupiny B (B1 B2 B6 B12) – trieda vitamínov rozpustných vo vode (tiamín, riboflavín, atď.), ktoré pôsobia ako tonikum a dodávajú energiu neurovegetatívnemu systému a udržiavaniu svalového tonusu. Rovnako majú antioxidačné účinky a podporujú imunitný systém.
plusko multiVitamín C – vitamín rozpustný vo vode (kyselina askorbová) má silnú antioxidačnú aktivitu. Vitamín C má schopnosť chrániť plazmu lipidov, DNA a proteíny pred rôznymi antioxidačnými poškodeniami. Môže byť tiež užitočný ako imunostimulant zvyšujúci organickú obranu.
plusko multiNiacínamid (vitamín PP) – vitamín, ktorý zabraňuje oxidácii proteínov a lipidov, znížením produkcie voľných radikálov.
plusko multiBiotín a kalcium D-pantotenát – vitamíny rozpustné vo vode (Vit.H a Vit.B5, Panthenol), sú dôležité v energetickom metabolizme a syntéze mastných kyselín. Preto fungujú ako podpora nervového systému, rastu a rozvoja.
plusko multiŽelezný glycinát – Železo je jedným z najdôležitejších stopových prvkov. Podporuje tvorbu červených krviniek, čím zabezpečuje správnu oxygenáciu tkaniva. Stimuluje funkciu pečene, zohráva úlohu pri odolnosti voči chorobám a je dôležitou zložkou pri zachovaní výkonného imunitného systému.
plusko multiL-karnitín – esenciálna aminokyselina, ktorá slúži na prepravu mastných kyselín cez membrány a tým vykonáva svoju funkciu vektora energie.
plusko multiSpirulina ( Spirulina Maxima ) ( suchý extrakt ) – pre jej bohatstvo základných minerálov, patrí riasa spirulina  medzi zásadité potraviny a pomáha obnoviť acidobázickú rovnováhu tkanív. Okrem toho je bohatá na rastlinné proteíny (ako sú biliproteíny, skupiny A a B, beta-karotén, vit. D, vit. K a vit. E), je veľmi dôležitá pre nervový systém, imunitný systém a ako antioxidant.
plusko multiEchinacea angustifolia DC. (rastlina, suchý extrakt) - Echinacea (Echinacea purpurea) je známa pre jej imunostimulačné a antivirálne vlastnosti a obranu imunity. Má schopnosť aktivovať fagocytárny účinok lymfocitov a posilniť špecifický imunitný systém. Obsahuje flavanoidy (ako je luteín, kaempferol, kvercetín, apigenin), kávové deriváty kyselín (echinakozid, kyselina chlorogénová),kyselina čakanková, polyény, alkylamidy a éterické oleje. Najmä echinakozid má antibiotický a bakteriostatický účinok, ktorý zabraňuje replikácii ťažko kontrovateľných baktérií; zatiaľ čo echinacein dáva rastline kortizónové protizápalové účinky.
plusko multiRosa Canina (prášok) – Extrakt rastlinných pukov má imunomodulačné vlastnosti, reguluje imunitnú reakciu organizmu. Malé bobule sú považované za „prírodné zdroje“ vitamínu C a preto prispievajú k posilneniu prirodzenej obrany v tele.
plusko multiAstragalus membranaceus L. (koreň, suchý extrakt) - Astragalus (Astragalus membranaceus) je známy svojimi imunostimulačnými, adaptogénnymi a detoxifikačnými vlastnosťami a je užitočná na podporu ochrany imunity. Korene astragalus obsahujú triterpénové saponíny, flavanoidy, rocinové amíny a polysacharidy. Najmä polysacharidy stimulujú imunitný systém tým, že posilňujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Zloženie saponínov, ktoré sa nachádzajú vo fytocomplexe, dodávajú rastline jej ochranný účinok pečene. Jeho pravidelné používanie chráni pečeň pred poškodením, ktoré je spôsobené chemikáliami alebo toxickými látkami. 
plusko multiL-glycín – derivát glycínu a metabolit cholínu, dimetylglycín (DMG), funguje ako stimulant imunitného systému a používa sa aj ako prostriedok na odstránenie nedostatku pozornosti.
plusko multiSelén – Selén je základný minerál, používaný ako antioxidant, pretože pôsobí proti voľným radikálom tým, že chráni proti starnutiu a udržuje elasticitu tkanív. 

Metabolické a energetické potreby

Metabolizmus je komplex chemických a energetických procesov, ktoré sa odohrávajú v živých organizmoch, ktorým prislúcha každá životne dôležitá funkcia: rast, udržiavanie hmostnosti, zachovanie telesných foriem a štruktúr, vývoj špecifických funkčných činností, termoregulácia a práca. Život zvierat je preto umožnený transformáciou chemickej energie obsiahnutej v organických živinách: bielkovinách, lipidoch a uhľohydrátoch.

Tieto chemické transformácie, ktoré v organizme nepretržite prebiehajú , sú rozdelené do dvoch fáz:

ANABOLIZMUS – charakterizovaný asimilačnými a syntéznymi procesmi, ktoré umožňujú tvorbu nového materiálu alebo akumuláciu nového rezervného materiálu v bunkách.

KATABOLIZMUS – charakteristické procesy štiepenia a degradácie, prostredníctvom ktorých sa bunkové zložky a rezervné látky transformujú na menšie molekuly, ľahšie sa asimilovajú a/ alebo vylučujú.

Počas tejto poslednej fázy sa uvoľňuje energia, ktorá sa potom premieta do :

plusko multitermoregulácie, ktorá sa prejavuje vo forme telesného tepla ;

plusko multimechanická energia, ktorá sa prejavuje vo forme svalovej práce ;

plusko multichemická energia pre živočíšnu výrobu (mlieko, mäso, tuk ) ;

plusko multielektrická energia, ktorá sa prejavuje vo veľmi obmedzenom množstve pri svalovej práci a vyprázdňovaní.

Bunky túto energiu spotrebúvajú nepretržite, čo by sa skončilo, keby sa nepretržite neobnovovala. Toto je zabezpečené vyživovacou aktivitou, t.j. využitím chemickej energie dodávanej organickými asimilovateľnými molekulami z prostredia. Tieto molekuly ( uhľohydráty, bielkoviny, lipidy) sú preto skutočnými biologickými časticami: v organizme zvierat sa v prítomnosti kyslíka ničia až na oxid uhličitý a vodu. Tento proces, ktorý prebieha stovkami prechodnými chemickými reakciami, zahŕňa viacnásobné transformácie energie a syntézu intracelulárnych rezervných materiálov.

Tieto rôzne živiny poskytujú rôzne množstvá energie:

plusko multi1 gram uhľohydrátov vyvíja 4,1 kal.

plusko multi1 gram lipidov sa vyvíja 9,3 kal.

plusko multi1 gram proteínov vyvíja 5,65 kal.

Súbor energetických premien, ktoré sa vyskytujú v rôznych fázach metabolizmu, je definovaný ako energetický metabolizmus. U zvierat by energia transformovaná organizmom mala zodpovedať chemickej energii obsiahnutej v potrave. Pri výpočte energetického metabolizmu jednotlivca pokračujeme meraním energetickej hodnoty potravy ( v kalóriách) a množstva tepla produkovaného zvieraťom, keď sa rôzne formy energie transformujú na tepelnú energiu ( berúc do úvahy skutočnosť, že ak je systém uzavretý, celkové množstvo energie zostáva konštantné napriek všetkým transformáciám, ktoré sa môžu vyskytnúť). Tento parameter sa však značne líši v závislosti od aktivity, ktorú zviera vykonáva v tomto konkrétnom časovom období.

Preto sa musíme opierať o iný parameter, ešte dôležitejší ako energetický metabolizmus, bazálny metabolizmus. Ide o stanovenie metabolizmu v štandardných podmienkach, to znamená v podmienkach neprimania potravy, pokoja, horizontálnej polohy tela, pokoja prostredia a príjemnej teploty. Parameter, ktorý však môže byť ovplyvnený rôznymi individuálnymi faktormi, ako sú: pohlavie, vek, životný štýl alebo konkrétne stavy (gravidita a laktácia).

Zjednodušene povedané, základná rýchlosť metabolizmu je výpočet energie potrebnej na vykonávanie životne dôležitých metabolických funkcií (dýchanie, krvný obeh, trávenie), čo predstavuje približne 45/75% celkového denného energetického výdaja. Na druhej strane energetický metabolizmus je energia potrebná na vykonávanie všetkých nasledujúcich a / alebo následných funkcií bazálneho metabolizmu (transformácia živín po trávení, udržiavanie svalového tonusu).

Tento posledný metabolizmus je ten, ktorý môže byť najviac ovplyvňovaný stravou (užitočné preto v prípade suplementácie adekvátnymi doplnkami); v skutočnosti sa metabolizmus rýchlo zvyšuje, keď prechádza zo stavu pokoja do stavu aktivity; zároveň sa zvyšuje energetická potreba, ktorá závisí predovšetkým od svalovej aktivity organizmu. Keď teda poznáme hodnotu celkového energetického metabolizmu, môžeme vypočítať množstvo jedla, ktoré sa musí prijať, aby sa uspokojili energetické požiadavky organizmu.

Odtiaľto sa rodí definícia potrieb, tj denných množstiev, ktoré sa majú odobrať z hlavných živín, aby sa vysporiadali s výdajmi bazálneho metabolizmu a energiou potrebnou pre rôzne fyzické aktivity. Strava musí byť rôzna, tj musia byť zastúpené všetky potravinové zložky (bielkoviny, vitamíny, minerály, uhľohydráty), aby sa množstvo zavedených kalórií rovnalo energetickým potrebám (berúc do úvahy, že rôzne potraviny majú rôzne kalórie). Ak sú zavedené kalórie rovnaké ako spotrebované kalórie, je kalorická rovnováha subjektu v rovnováhe; ak sú zavedené kalórie vyššie ako spotrebované, telo akumuluje kalórie, t. j. ukladá tuk; naopak, ak sú zavedené kalórie nižšie ako spotrebované, stráca energiu, tj stráca váhu.

V týchto podmienkach  je zrejmé, že každý organizmus má svoj vlastný metabolizmus, vďaka ktorému používa molekuly pochádzajúce z trávenia a degradácie asimilovaných potravín. Niekedy sa však stáva, že kŕmenie nestačí na zabezpečenie všetkých prvkov potrebných pre potreby zvieraťa; Z tohto dôvodu užitočné doplnky pôsobia tak, že prekonávajú tieto nedostatky. Doplnenie je preto užitočné v prípade:

plusko multinutričných ​​nedostatkov

plusko multiurčité stavy, ako jegravidita a dojčenie

plusko multistavy, ktoré potrebujú implementáciu na zlepšenie výkonnosti (napríklad svalovej úrovne, na zvýšenie imunitného systému, atď.)

plusko multipri zotavovaní  (napríklad v pooperačnom období).

Práve v tomto je doplnkové krmivo MultiAdapt® vynikajúce, lebo je definované ako multifaktoriálny výživový doplnok, ktorý je užitočný na podporu prirodzenej imunity, na optimalizáciu metabolizmu a na podporu regenerácie svalov. Formulované špeciálne pre psy a mačky, ktoré potrebujú vyváženú a účinnú podporu ich pohody; zloženie, ktoré obsahuje rôzne zložky, užitočné jednotlivo, ešte účinnejšie v súčinnosti spolu:

VITAMÍNY

Vitamíny sú veľmi dôležité bioregolátory, pretože spolu s hormónmi riadia uskutočňovať  všetky fyziologické  procesy priamo a nepriamo prostredníctvom enzymatických mechanizmov. Na základe rozpustnosti sa klasifikujú rozpustné v tukoch (skladujú sa v pečeni, predstavujú rezervu pre organizmus), ktoré sa rozpúšťajú v tukoch a v nepolárnych rozpúšťadlách a sú rozpustné vo vode (v organizme sa hromadia, preto je nevyhnutné) ich zavedenie prostredníctvom diéty), ktoré sa rozpúšťajú vo vode a v polárnych rozpúšťadlách. Všetky vitamíny sú zodpovedné za konkrétne úlohy a ich nedostatok môže spôsobiť poruchu a / alebo dysfunkciu v tele.

plusko multiVITAMÍN A- vitamín rozpustný v tukoch, prítomný v dvoch formách: vitamín A1 alebo retinol, ktorý je rozšírený najmä u cicavcov a morských rýb a vitamín A2, ktorý sa vyskytuje v sladkých vodách. Vyrába sa z karoténu (oranžovo-žltý rastlinný pigment), ktorý sa nachádza vo všetkých tkanivách chlorofylu, v rôznych semenách a plodoch. Premena provitamínu na vitamín sa uskutočňuje hlavne v čreve (v malej časti aj v pečeni a mliečnej žľaze). Vitamín A zasahuje do udržiavania vizuálnej kapacity, pretože je neoddeliteľnou súčasťou tyčiniek sietnice. Ďalšou funkciou tohto vitamínu je chránenie epitelu; Táto činnosť je užitočná predovšetkým v mukóznych sekréčnych tkanivách tráviaceho, respiračného a urogenitálneho systému. Ale predovšetkým  vitamín A má výrazný vplyv na plodnosť. V skutočnosti pôsobí v synergii s progesterónom.

plusko multiVITAMÍN D3 - vitamín rozpustný v tukoch patriaci do skupiny steroidov; nazývaný tiež cholekalciferol, pochádza z ultrafialového žiarenia z jeho prekurzora 7-dehydrocholesterolu. Zohráva zásadnú úlohu v procese kalcifikácie kostí absorbuje sa v črevách Ca ++. Aj keď sa vitamín D často nazýva vápnik fixujúci skelet, jeho biologickou úlohou je zabezpečiť absorpciu vápnika a kontrolovať vylučovanie fosforu v moči (pretože mineralizačnú funkciu namiesto toho vykonáva enzým, alkalická fosfatáza).

plusko multiVITAMÍN E - vitamín rozpustný v tukoch (α-tokoferol), veľmi častý vo svete rastlín, najmä v obilných klíčkoch, olejoch a v zelených častiach všetkých rastlín. Má základnú úlohu fyziologického antioxidantu v bunke, ktorá chráni vitamín A a nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny pred možnými samooxidačnými javmi. Ďalej sa podieľa na syntéze a metabolických procesoch, má povrchovo aktívne vlastnosti a je nevyhnutný pre vznik mnohých enzýmov a koenzýmov, pre syntézu kyseliny askorbovej a nukleových kyselín. Je tiež schopný zvýšiť telesnú toleranciu toxických látok.

plusko multiVITAMÍNY B (B1 B2 B6 B12) - skupina rôznych látok pozostávajúcich z najmenej 15 prvkov, ktoré napriek heterogenite ich molekulárnej štruktúry majú určité vlastnosti: sú rozpustné vo vode, obsahujú vo svojej molekule atóm dusíka a vykonávajú koenzymatickú funkciu. Zúčastňujú sa na najdôležitejších fázach intermediárneho metabolizmu ako koenzýmy: to znamená, že sú kombinované so špecifickými princípom proteínov, tvoria komplexné enzýmy, ktoré katalyzujú rôzne a zásadite reakcie metabolizmu; sú preto nevyhnutnými látkami pre metabolizmus.

plusko multiVITAMÍN B1 - tiamín, rozptýlený v mnohých zelených rastlinných tkanivách a v mnohých zložkách krmiva (otruby, ovos, jačmeň, ryžové šupky), je spojený s prechodným metabolizmom hydratovaných uhlíkov, stimuluje tráviace funkcie, reguluje srdcovú a svalovú aktivitu, reguluje telesnú teplota a má analgetický účinok proti neuritom.

plusko multiVITAMÍN B2 - riboflavín, rozptýlený v rastlinnej ríši, je ešte bohatší na živočíšne tkanivá a produkty živočíšneho pôvodu (mlieko, vajcia a rybia múčka). Reguluje spolu s inými látkami proces dýchania buniek, stimuluje rast, je nevyhnutný pre vizuálnu funkciu a pre optimálne fungovanie nervového systému.

plusko multiVITAMÍN B6 - pyridoxín, veľmi častý v potravinách, najmä v pšeničných otrubách a vo vedľajších produktoch mletia, v živočíšnych múčkach a klíčkoch zo semien; pred použitím v organizme sa premení na pyridoxal a pyridoxamine, základné zložky dvoch koenzýmov. Zasahujú do enzymatických reakcií, pri ktorých dochádza k transformácii aminokyselín a prenosu aminoskupín (transaminácia). Predpokladá sa tiež, že zasahuje do tvorby protilátok v krvi a do syntézy tukov z aminokyselín. Nazýva sa tiež adermín, pretože vykonáva trofický účinok na pokožku a zabraňuje tak vzniku dermatitídy.

plusko multiVITAMIN B12 - kobalamín, neprítomný v zelenine, je obsiahnutý v extraktoch pečene, v rôznych potravinách živočíšneho pôvodu (rybia múčka, mäsová múčka a srvátka) a je súčasťou komplexu APF (živočíšny proteínový faktor). Je to najdôležitejší vitamín, nevyhnutný pre rast a pre krvotvorbu; je nevyhnutný pre syntézu nukleových kyselín zásahom do proteínového metabolizmu syntézy cholínu a metionínu a najmä do lipidového a glucidického katalyzátora, ktorý katalyzuje rôzne enzymatické reakcie.

plusko multiVITAMÍN C - kyselina askorbová, ktorá sa vo veľkej miere nachádza v zelenej zelenine, citrusových plodoch a klíčiacich semenách, je termolabilná a dá sa ľahko inaktivovať v prítomnosti oxidačných látok. Je to vo vode rozpustný vitamín s redukčnými vlastnosťami a je biologicky aktívny v redukovanej aj oxidovanej forme. Má synergickú úlohu v adrenalíne a podieľa sa na produkcii kolagénu fibroblastami; nakoniec pôsobí na kapilároch trofickú aktivitu. Môže sa tiež použiť ako imunostimulant, ktorý pomáha pri organických obranách.

plusko multiNIACINAMID - vitamín PP alebo vitamín B3 alebo kyselina pantoténová sa nachádzajú v bylinách, sene a v zložkách koncentrovaného krmiva (otruby, múky atď.). Vitamín, ktorý sa stáva súčasťou molekuly CoA a ktorý vykonáva funkciu transportéra acylových skupín pri enzymatických reakciách β-oxidácie mastných kyselín, pri reakciách syntézy mastných kyselín a oxidácie kyseliny pyrohroznovej. Ďalej určuje acetyláciu cholínu, ktorý vo forme acetylcholínu predstavuje chemický mediátor pri prenose nervových impulzov na úrovni synapsií medzi neurónmi. Je to teda vitamín, ktorý inhibuje oxidáciu proteínov a lipidov, a tým znižuje produkciu voľných radikálov.

plusko multiBIOTIN A D-PANTOTHENAT VÁPENATÝ - vo vode rozpustné vitamíny (Vit.H a Vit.B5) prítomné vo vaječnom žĺtku, mlieku a pečeni. Ako koenzýmy sa podieľajú na vytváraní enzýmov, ktoré katalyzujú rôzne reakcie metabolizmu uhľohydrátov, lipidov a proteínov. Podporujú syntézu nenasýtených mastných kyselín, pôsobia troficky na pokožku; majú preto funkciu podporovať nervový systém, rast a vývoj.

Mikroprvky

Mikroelementy (nazývané aj „náhodné minerály“) sú bez energie a dusíka, no sú nevyhnutné na kŕmenie zvierat; okrem toho ich zviera nemôže syntetizovať (na rozdiel od iných výživových zásad), a preto sa musia v krmive nachádzať v množstvách dostatočných na uspokojenie potrieb zvieraťa. Sú to ochranné princípy, pretože zohrávajú hlavnú úlohu pri kontrole metabolizmu zvierat ako súčasti prostetickej skupiny mnohých enzýmov. Niektoré z nich navyše vykonávajú funkcie aktivátorov enzýmov a vstupujú do genézy hormónov a vitamínov.

plusko multiHEPTAHYDRÁT SÍRANU ŽELEZITÉHO - jeden z najdôležitejších stopových prvkov. V hemoglobíne je obsiahnutý na asi 60 - 70%, ale v myoglobíne a v rezervných orgánoch, ako sú pečeň, slezina a kostná dreň, sú obsiahnuté stredné množstvá. K absorpcii dochádza takmer v denne; v črevnom epiteli je konjugovaný s proteínovou štruktúrou, ktorá tvorí chromoproteín nazývaný feritín. Železo je spojené s transportom kyslíka tým, že sa stáva súčasťou hemoglobínu (hem) a cytochrómov a zasahuje do tvorby enzýmu sukcinátdehydrogenézy. Podporuje preto tvorbu červených krviniek, ktoré zabezpečujú správne okysličenie všetkých tkanív; stimuluje funkcie pečene, hrá tiež dôležitú úlohu pri rezistencii na choroby a je nevyhnutný na udržanie činnosti imunitného systému.

plusko multiSELÉN - selén je esenciálny minerál, s minimálnymi koncentráciami vyvoláva auxínový účinok a znižuje účinky nedostatku vitamínu E. Antioxidačný účinok selénu je spôsobený skutočnosťou, že vstupuje do zloženia enzýmu glutatión-peroxidáza, ktorého funkciou je zistiť prebytočný kyslík a zabrániť tvorbe peroxidov. Stopový prvok je preto užitočný ako antioxidant, pretože pôsobí proti voľným radikálom a udržuje pružnosť tkanív.

plusko multiAMINOKYSELINY - bielkoviny sú látky obsahujúce uhlík C (51-55%), kyslík O (21,5-23,5%), vodík H (6,5-7,3%), dusík N (15,5-18%) a malé množstvá síry (0,1-2,5%)  alebo fosforu P (0,1 - 1,5%), niektoré môžu tiež obsahovať stopy Fe, Cu a Zn. Sú základnými zložkami všetkých buniek. Okrem plastickej funkcie rozvíjajú katalytickú funkciu (enzýmovú funkciu) a regulujú chemické reakcie, ktoré prebiehajú v bunke. Z výživového hľadiska vo väčšej miere prispievajú v porovnaní s inými výživovými prvkami k formovaniu organizmu a dodávajú materiál na výrobu (mlieko, vajcia, vlna atď.). Preto zvieratá potrebujú dostatočné množstvo bielkovín prostredníctvom výživy; s cieľom obnoviť zmenenú energetickú rovnováhu po spotrebe, ktorou tkanivá prechádzajú počas životne dôležitých činností.

Známych aminokyselín je mnoho, ale iba 23 sa často nachádza v hydrolyzátoch potravinových bielkovín. Komplexné bielkovinové molekuly prítomné v tkanivách a cirkulujúcich tekutinách v rastlinách a zvieratách sú všetky tvorené veľmi vysokým počtom jednej alebo rôznych aminokyselín, a preto približne 20 aminokyselín, ktoré existujú v prírode, môže vzájomnou kombináciou vytvoriť veľmi vysoký počet bielkovín, každá s vlastnou charakteristikou. Z 23 aminokyselín, ktoré môžu tvoriť najrôznejšie bielkoviny, môže živočíšny organizmus syntetizovať približne 13 (neesenciálnych alebo biosynetizovateľných aminokyselín); ďalších 10-12 (esenciálnych alebo abiosyntetických) sa im musí podať, pretože tieto ich telo nemôže priamo syntetizovať.

plusko multiL-KARNITÍN - dôležitá živina pre zdravie zvierat: má zásadnú úlohu pri preprave esenciálnych mastných kyselín; bez L - karnitínu by sa mastné kyseliny nemohli transformovať na energiu potrebnú na každodennú normálnu činnosť a na správne fungovanie imunitného systému, najmä v prípade veľmi aktívnych zvierat. Používa sa tiež ako ochrana kĺbov a kardiovaskulárnych funkcií (najmä pri častých kardiomyopatiách a arytmiách).

plusko multiL-GLYCINE - neesenciálna aminokyselina je najmenšia z 20 aminokyselín bežne sa vyskytujúcich v proteínoch. Je to inhibičný neurotransmiter na úrovni centrálneho nervového systému; má zásadný význam pri regulácii motorických neurónov. Spolu s arginínom a metionínom sa podieľa na syntéze kreatínu; tiež vykonáva dôležité funkcie pri produkcii imunoglobulínov a protilátok.
Preto má glycín v organizme niekoľko dôležitých funkcií: napríklad syntéza proteínov, hemoglobínu, protilátok a kolagénu. Okrem vykonávania základnej úlohy ako neurotransmiter má teda aj funkciu stimulácie imunitného systému.

RASTLINNÉ VÝŤAŽKY

V minulosti boli vedomosti o rastlinách a ich potebách nevyhnutné pre liečbu, pretože boli jediné možné riešenie chorôb. V priebehu času sa všetky byliny (jednoročné alebo viacročné ) a rastliny (stromy a kríky) používané vo ,,výrobniach“ (farmaceutické laboratóriá) lekárnikov nazývali „liečivé rastliny“. “. Byliny a liečivé rastliny sú dnes tie, ktoré sa používajú na zachovanie blaha ľudí a zvierat; ako také sa dajú použiť v kuchyni ako korenie; pri príprave bylinkových čajov alebo v konkrétnych postupoch pri výrobe potravinových doplnkov, veterinárnych, kozmetických a iných výrobkov. Použitá časť (listy, kvety, semená, kôra, korene atď.) sa u každej oficinálnej rastliny nazýva liek. Liečivo obsahuje fytokomplex, t.j. súbor účinných látok, ktoré charakterizujú vlastnosti rastliny, ktoré sa nedajú reprodukovať chemickou syntézou.

plusko multiSPIRULINA (SPIRULINA MAXIMA) SUCHÝ VÝŤAŽOK- spirulina vedecky známy ako Arthrospira, žije hlavne v subtropických vodách Spirulinaadolci rias. Má modrozelenú farbu a meno dostala podľa typického tvaru špirály. Keďže je považovaná za jednu z najkompletnejších potravín na planéte, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, je zložená zo 60% bielkovín a má najvyššiu koncentráciu beta-karoténu, vitamínu B12, železa a minerálov okrem vzácnej esenciálnej mastnej kyseliny GLA (kyselina gama-linolénová). Má preto jedinečný obsah fytonutrientov, ktorých úlohou je posilňovať imunitný systém pre množstvo antioxidantov, podporovať zdravie buniek a vďaka obsiahnutému chlorofylu podporovať detoxikačný účinok. Hlavnými oblasťami použitia riasy Spirulina u zvierat je preto integrovaná v prípade chorôb spôsobených podvýživou, na činosť obnovenia pečene, na liečenie vredov, na zníženie alergií a na detoxikáciu od ťažkých kovov. Práve vďaka svojej chelatačnej funkcii (ktorá „zadržiava“ ťažké kovy a podporuje ich elimináciu bez toho, aby prejavili svoje škodlivé funkcie).  Spirulina je určite užitočnou potravou v prípade anémie z dôvodu obsahu železa, vitamínu B12, vitamínu E, kyseliny listovej a medi. Je potrebné vziať do úvahy aj pomoc počas rekonvalescencie zvierat oslabených chorobou alebo chirurgickým zákrokom.

plusko multiECHINACEA ANGUSTIFOLIA DC. (tekutý EXtrakT) - rastlina známa svojimi imunostimulačnými a antivírusovými vlastnosťami, ktorá je obzvlášť užitočná na podporu imunity. Má schopnosť aktivovať fagocytárne pôsobenie lymfocytov a posilniť špecifický imunitný systém. Obsahuje tiež flavonoidy (ako je luteolín, kaempferol, kvercetín, apigenín); deriváty kyseliny kofeovej (echinakozid, kyselina chlorogénová), kyseliny cikotovej, polyénov, alkylamidov a éterických olejov. Konkrétne má echinakozid antibiotické a bakteriostatické účinky, ktoré sú schopné inhibovať replikáciu baktérií, ktoré sa ťažko kontrolujú; zatiaľ čo echinaceín poskytuje rastlinám kortikozimilné protizápalové vlastnosti.

plusko multiROSA CANINA, ŠÍPOVÁ RUŽA (PRÁŠOK) - Výťažky z rastlinných púčikov majú imunomodulačné vlastnosti, tj regulujú imunitnú odpoveď tela. Malé plody (bobule) sa považujú za „prírodné zdroje“ vitamínu C, a preto môžu prispievať k posilneniu prirodzenej obranyschopnosti tela.

plusko multiASTRAGALUS MEMBRANACEUS L., KOZINEC BLANITÝ  (PRÁŠOK Z KOREŇA) - je známy svojimi imunostimulačnými, adaptogénnymi a detoxikačnými vlastnosťami, ktoré sú užitočné na podporu imunitného systému. Korene kozinca obsahujú triterpénové saponíny, flavonoidy, pyogénne amíny a polysacharidy. Najmä polysacharidy stimulujú imunitný systém posilňovaním prirodzených obranných mechanizmov tela. Obsah saponínov prítomných v rastlinnom komplexe dodáva rastline hepatoprotektívny účinok, pretože jej príjem chráni pečeň pred poškodením spôsobeným chemikáliami alebo toxickými látkami.

 

 

Tablety s hmotnosťou 1 gčierna mačkačierny pes

Mačky: priemerná váha 5 kg 1/2 tablety ráno a večer po dobu 7 dní. Pokračujte 1/2 tablety po dobu 20 dní.
Psy do 10 kg 1 tableta ráno a večer po dobu 7 dní. Pokračujte 1 tabletou denne po dobu 20 dní. 
Psy do 25 kg 2 tablety ráno a večer po dobu 7 dní. Pokračujte 2 tabletami denne po dobu 20 dní. 
Psy nad 26 kg 3 tablety ráno a večer po dobu 7 dní. Pokračujte 3 tabletami denne po dobu 20 dní. 

 

Balenie:

MultiAdapt® Doplnkové krmivo pre mačky a psy, 60 tabliet s hmotnosťou 1 g. 

Inštrukcie na použitie:

Tablety sa majú podávať v dennej dávke, perorálne podľa hmotnosti. 

Blogy