Zobraziť košík 0 Môj účet

LactoAdapt®, 60 tab.

Blogy

Doplnkové krmivo pre psy a mačky určené na zvláštne výživové účely (PARNUT). Užitočné na podporu rovnováhy črevnej mikrobiálnej flóry.

Nový vzorec pre Lactoadapt, doplnkové krmivo užitočné v prípade stresu spôsobeného stravou, podnebím a potravinamizvlášť indikované na zníženie porúch akútnej intestinálnej absorpcie, počas akútnej hnačky a v nasledujúcom období zotavovania.

Nová formulácia používa definíciu Parnut (alebo PARNUTS ,, Potraviny pre konkrétne výživové účely“ ): výrazom ,, funkčná potravina“ sa rozumejú tie potravinové výrobky, ktoré sa vyznačujú skutočnosťou, že majú špecifické priaznivé vlastnosti.

Táto definícia je ,, doplnkovým zariadením „ pre výrobok na ceste k bezpečnosti a kvalite: v skutočnosti je v porovnaní s kategóriou doplnkových krmív pre ,, doplnkové krmivá určené na osobitné výživové účely“ definované presné tvrdenie ( je to veľmi presná definícia, môže sa pochváliť etiketou ), obdobie používania, ale vyššie pred použitím alebo v prípade predĺženia doby používania sa odporúča všetky profily kvalitného zloženia, ktoré uspokoja tento konkrétny nutričný účel a nakoniec zásah veterinárneho lekára.

 

INDIKÁCIE

plusko lactona liečenie a profylaxiu črevnej dezinfekcie spôsobenej:

o   Použitím antibiotík

o   Zmeny v strave

o   Poruchy príjmu potravy

o   Intoxikácie

plusko lactosa odporúča na podporu rovnováhy mikrobiálnej črevnej flóry. Je indikovaný ako aktívny pomocník pri gastrointestinálných infekciách, hnačkách a zápchach.

plusko lactoznižuje črevnú dysbiózu a zlepšuje absorpciu čreva

Cena bez DPH: 33.60

Cena: 40.32

Dostupnosť: skladom

Charakteristické žloženie v 1 tabletke o 1 g

Fructooligosacharidy (FOS)                               100 mg
Enterococcus faecium                                             60 mg
Vitamín B1                                                                   15 mg
Vitamín B2                                                                10 mg
Vitamín B6                                                                                                                           12,5 mg

plusko lactoUHĽOVODÍKY - Sacharidy pochádzajú z fotosyntézy chlorofylu rastliny a používajú ich zvieratá na energetické účely. Predstavujú veľký zdroj energie a vitality; poskytujú tkanivám glukózu, prispievajú k tvorbe mnohých aminokyselín a patria medzi štrukturálne zložky tkanív. Pri metabolických procesoch uhľohydrátov hrá hlavnú úlohu glukóza, glykogén a vláknina z potravy.

plusko lactoFRUCTOOLIGOSACCHARIDES (FOS) - sú konkrétne typy oligosacharidov (zložené z reťazcov s nízkym počtom jednotiek). Sú to látky, ktoré môžu stimulovať rast a metabolizmus bakteriálnej flóry, pričom podporujú jej opätovné vyváženie (prebiotický účinok). Používa sa na stimuláciu črevnej aktivity; na rekonštitúciu črevnej flóry po antibiotických terapiách a na podporu trávenia. V jednom výskume sa vyzdvihuje schopnosť FOS ovplyvňovať zloženie črevnej mikrobioty, pričom sa vyzdvihuje imunitný vývoj indukujúci väčšiu imunitnú reakciu.

plusko lactoPROBIOTIKA - probiotický: „živý mikroorganizmus, ktorý po podaní v primeranom množstve prospieva zdraviu hostiteľa“; prispievajú k vzniku a k úprave črevnej mikroflóry. Môžu inhibovať rast patogénnych organizmov, interagovať s mukozálnym imunitným systémom a podporovať  imunitnú  reakciu. Ďalším dôležitým aspektom je to, že môžu interagovať s črevnou epiteliálnou bariérou, čo podporuje zachovanie a regeneráciu poškodenia a stimuluje tvorbu hlienu.
Enterococcus faecium - baktérie, ktoré bežne obývajú gastrointestinálny trakt. Majú okrúhly alebo oválny vzhľad, usporiadané v pároch alebo reťaziach. Probiotická suplementácia pozitívne modifikuje črevnú bakteriálnu flóru, čo má priaznivý vplyv na imunitný systém psa a mačky. Účinný pre mikrobiálnu stabilitu a udržanie lepšej kvality stolice šteniat. Jedna štúdia zdôrazňuje schopnosť bakteriálneho kmeňa mať vychytávací účinok voľných radikálov spojený so znížením hladín prozápalových cytokínov.

plusko lactoVITAMÍNY B (B1 B2 B6) - skupina pozostávajúca z mnohých prvkov, ktoré sa podieľajú na najdôležitejších fázach metabolizmu ako koenzýmy: preto sú nevyhnutnými látkami. Spojenie niekoľkých vitamínov B pomáha udržiavať tvar tráviaceho systému, napríklad:

o   Vitamín B1 - tiamín, stimuluje tráviace funkcie: podieľa sa na tvorbe žalúdočných štiav a udržiavaní tonusu črevného svalu; okrem toho reguluje srdcovú a svalovú aktivitu, reguluje telesnú teplotu a pôsobí analgeticky proti neuritom.

o   Vitamín B2 - riboflavín, reguluje procesy bunkového dýchania, stimuluje rast a je nevyhnutný pre vizuálnu funkciu. V tráviacom trakte je dôležitý pre udržanie zdravia gastrointestinálnej sliznice a je užitočný na zlepšenie metabolizmu zvieraťa.

o   Vitamín B6 - pyridoxín, nevyhnutný pre správne fungovanie imunitného a nervového systému. Vďaka tejto látke zviera zvyšuje odolnosť proti infekciám, zlepšuje zdravotný stav pokožky a posilňuje reprodukčný systém. Všeobecne sa pyridoxín vyrába v črevnej mikrobiote, ale nie vždy dostatočne na uspokojenie potrieb; integrácia je preto užitočná

plusko lactoSEMENÁ PSYLLIUM - Psyllium (Plantago psyllium) je rastlina z čeľade Plantaginaceae. Je známe svojimi upokojujúcimi vlastnosťami a je vhodný proti podráždeniu čriev. Vďaka prítomnosti slizu na povrchu semien pri kontakte s vodou bobtná a zväčšuje svoj objem, čím sa vytvára gél schopný zvýšiť množstvo fekálnej hmoty a zmäkčiť jej obsah. Psyllium pomáha v prípade zápchy, ale je tiež užitočné v prípade hnačky; v tomto prípade v skutočnosti pôsobí tak, že absorbuje prebytok tekutín, ktoré sú už prítomné v čreve, čím zvyšuje konzistenciu fekálneho bolusu. Sliz má tiež protizápalové a upokojujúce vlastnosti na sliznici, preto je indikovaný v dráždivých stavoch stien gastrointestinálneho systému. Obsahuje vysoký obsah vlákniny.

plusko lactoKAROBOVÁ MÚKA - Carobs, ovocie stále zeleného stromu Karob (Ceratonia siliqua), sú bohaté na vlákninu, majú zvieravé, antacidálne a žalúdočné antisekretívne vlastnosti. Múka získaná mletím karobu je užitočná proti hnačke vďaka svojej schopnosti absorbovať vodu vďaka obsahu pektínov, celulózy a lignínu (na rozdiel od celého ovocia, ktoré má naopak preháňadlo). Pôsobí preto proti zápche, hnačke a kŕčom.

Tablety s hmotnosťou 1 gčierna mačkačierny pes

Psy a mačky od 0 - 10 kg 1 tabletka denne
Psy od 10 - 30 kg 2 tabletky denne
Psy nad 30 kg 3 tabletky denne

 

Varovanie:

Pred použitím sa odporúča poradiť s veterinárnym lekárom.

Balenie:

LactoAdapt®  doplnkové krmivo pre mačky a psi užitočné na udržanie zdravej črevnej flóry, 60 tabliet s hmotnosťou 1 g.

Inštrukcie na používanie:

Tablety sa majú podávať v dennej dávke perorálne priamo do úst zvieraťa.

Odporúčaná doba podávania:

7 - 14 dní

Blogy