Zobraziť košík 0 Môj účet

LactoAdapt®

Blogy

Doplnkové krmivo pre psov a mačky určené pre normálnu črevnú mikroflóru, zložené z pre- a probiotík.


Odporúča sa užívať bez prerušenia.

 

Ďalšie indikácie a vlastnosti LactoAdapt®

upravuje rovnováhu črevnej flóry, a preto je užitočný aj po:
– užívaní antibiotík
– zmene stravy
– poruchách príjmu potravy
– intoxikáciách
– stresových obdobiach
– sezónnych zmenách

Cena bez DPH: 15.50

Cena: 18.60

Dostupnosť: skladom

 

Charakteristické žloženie v 1 tabletke o 1 g

FOS

50

mg

inulín

50

mg

MOS

75

mg

Karobová múka

25

mg

Kvasinkové produkty z inaktivovaných Saccharomyces cerevisiae a

Cyberlindnera jadinii

250

mg

Kvasinkové produkty (nukleotidy zo Saccharomyces cerevisiae)

5

mg

Banánová múka

75

mg

Inaktivované baktérie a ich časti (Lactobacillus helveticus HA 122)

10

mg

Inaktivované baktérie a ich časti ( Laktobacillu paracasei HA 108)

10

mg

Inaktivované baktérie a ich časti ( Bifidobacterium bifidum SGB02)

2,5

mg

Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415

35 x 106

UFC

PREBIOTIKA

 

TRIÁDA PREBIOTICKÝCH VLÁKN:
– OVOCNÉ OLIGOSACHARIDY (FOS)
– INULÍN
– MANNANOVÉ OLIGOSACHARIDY (MOS) z pivovarských kvasníc

 

FOS, MOS a INULIN sú diétne vlákniny, teda nestráviteľné sacharidy, ktoré majú nesporný význam vo výžive ľudí aj zvierat.

 

Z chemického hľadiska sú FOS a inulín fruktány (sacharidy pozostávajúce z opakovania jednotiek fruktózy) s krátkym reťazcom (FOS) a o niečo dlhším (INULINA), ktoré sú obzvlášť bohaté na potraviny, ako je čakanka a topinambury.

 

MOS sú vždy potravinové vlákna, ale sú tvorené opakovaním manózy a pochádzajúce hlavne zo stien kvasiniek.

 

 Všetky tri majú prebiotický účinok, to znamená, že sú schopné prospievať zdraviu prostredníctvom modulácie črevnej mikrobioty (FAO), tj súboru miliónov mikroorganizmov charakteristických pre črevný trakt rôznych cicavcov. Tieto mikroorganizmy majú priaznivý a životne dôležitý vplyv na zdravie hostiteľa. ((Suchodolski, 2011)).

V skutočnosti existuje niekoľko štúdií, ktoré neustále zdôrazňujú symbiózu medzi udržiavaním zdravia a rovnováhou črevnej mikroflóry.

Ako má prebiotická vláknina priaznivý vplyv na mikroflóru?

Ľudia a iné cicavce, vrátane psov a mačiek, nemajú vo svojom črevnom trakte všetky enzýmy potrebné na degradáciu rastlinných vlákien (ako sú frukto-oligosacharidy a inulín) (Flint HJ, 2012), preto ich po konzumácii a príchode v tenkom čreve, ktoré nie sú stráviteľné, sú fermentované baktériami črevnej mikroflóry, čím majú pozitívny vplyv na početnosť špecifických skupín baktérií s priaznivým účinkom (napr. Lactobacillus a Bifidobacterium); toto pôsobenie sa premieta do pozitívnych účinkov na viaceré funkcie, ako napr. črevnú motilitu, bunkovú integritu a mikrobiálne biochemické siete. (Scott KP, 2015).

Niekoľko štúdií ukázalo, že integrácia stravy psov s frukto-oligosacharidmi vedie k zlepšeniu trávenia rôznych minerálov a zvýšeniu počtu bifidobaktérií, jedného z prospešných mikroorganizmov, ktoré v skutočnosti osídľujú ľudské aj psie črevo, ktoré hrá kľúčovú úlohu. aj pri modulácii imunitného systému a tráviacich funkcií (Carlo Pinna1, 2018).

Zdá sa však, že prebiotický mechanizmus účinku MOS je odlišný, pre ktoré rôzne štúdie zdôraznili ich schopnosť selektívne sa viazať na receptory prítomné na črevnej stene, čím sa stávajú nedostupnými pre patogénne baktérie, s následnou stimuláciou rastu „dobrého “baktérie.

KAROBOVÁ MÚKA: Karobovník (Ceratonia siliqua L.) je vždy zelený strom z čeľade bôbovité, ktorý rastie v suchých a polosuchých oblastiach Stredomoria. Napriek vysokému obsahu cukru je rohovník bohatý na nerozpustnú vlákninu a mikrozložky vrátane fenolových zlúčenín, inozitolov (hlavne d-pinitolu) a vitamínov. (Aristea Gioxari 1, 2022).

YANG®: Ide o zmes inaktivovaných kvasiniek, konkrétne Saccharomyces cerevisiae (bežne známe ako pivovarské kvasnice) a Cyberlindnera jadinii.

Kvasinky sú jednobunkové eukaryotické organizmy, ktoré patria do ríše húb.

Najmä pivovarské kvasnice (Saccharomyces cerevisiae) sa vo výžive zvierat využívajú pre svoju nutričnú silu, sú bohaté na vzácne makroživiny, akými sú bielkoviny, ale aj stopové prvky ako selén a chróm, vitamíny skupiny B a mnohé ďalšie zdraviu prospešné látky.

Tieto účinky treba pripísať predovšetkým bohatosti týchto živín.

Cyberlindnera jadinii je tiež kvasinka široko používaná pre svoju nutričnú silu, ktorá je tiež bohatá na bielkoviny a vitamíny.

 

PETMOD® NUCLEOTIDY Z PIVOVARSKÉHO KVASNICIA

 

Nukleotidy sú opakujúce sa jednotky, ktoré tvoria nukleové kyseliny (DNA a RNA).

 

Pozostávajú z 3 zložiek: dusíkatej bázy (purín alebo pyrimidín), cukru s 5 atómami uhlíka, ktorý spolu s dusíkatou bázou tvorí nukleozid, a jednej alebo viacerých fosfátových skupín.

 

Niektoré štúdie uskutočnené na rybách ukázali, že integrácia nukleotidov prostredníctvom potravy má užitočný účinok na črevnú úroveň, zvyšuje jej rast a vývoj. (Toshimasa Tsujinaka MD, 1999)

 

Z tohto dôvodu dopyt po vložení nukleotidov do krmiva pre domáce zvieratá stále rastie, pričom konečným cieľom je prispieť k normálnej imunitnej funkcii a zdraviu čriev aj u malých domácich zvierat. (Natalia Russo1, Zahrnutie nukleotidov do krmiva pre domáce zvieratá: účinok tepelného spracovania, 2019)

 

BANÁNOVÁ MÚKA

Banán je na svetovom trhu veľmi obľúbeným ovocím a v mnohých krajinách sa konzumuje ako základná potravina. Konzumuje sa surový alebo spracovaný a tiež ako funkčná zložka rôznych potravinárskych výrobkov. Banán obsahuje niekoľko bioaktívnych zlúčenín, ako sú fenoly, karotenoidy, biogénne amíny a fytosteroly, ktoré majú mnoho pozitívnych účinkov na zdravie a pohodu. Mnohé z týchto zlúčenín majú antioxidačnú aktivitu tým, že chránia telo pred oxidačným stresom. (Balwinder Singh, 2015)

Niektoré štúdie ukázali, že polyfenolová zložka, konkrétne flavonoidy, okrem antioxidačného pôsobenia zohrávajú priaznivú úlohu aj na úrovni žalúdka.

 

PROBIOTIKA:

 

ENTEROCOCUS FAECIUM DSM 10663/NCIMB 10415 (35 X 10^9 CFU/g)

 

Čo sú probiotiká? V krmivárskom sektore sú to takzvané zootechnické prísady, ktoré stabilizujú črevnú flóru, teda mikroorganizmy, ktoré pri podávaní zvieratám pozitívne ovplyvňujú ich črevnú flóru; (Europeo, 2003) sú v skutočnosti schopné kolonizovať črevo hostiteľského zvieraťa, čo mu dáva priaznivý účinok. 

 

Adhézia probiotického mikroorganizmu na črevnú sliznicu hostiteľa sa považuje za rozhodujúci krok pre kolonizáciu a ďalšiu interakciu s epitelom hostiteľa a jeho imunitným systémom. (Mohsen Hanifeh, 2021). V skutočnosti patogénne aj komenzálne mikroorganizmy exprimujú na svojom povrchu rôzne adhezínové molekuly, čo im umožňuje viazať sa na rôzne povrchy v hostiteľovi. Z tohto dôvodu sa pri výbere kmeňov mikroorganizmov s probiotickým účinkom musia tieto vyznačovať vysokou schopnosťou uchytenia sa v čreve.

 

Niektoré štúdie ukázali, že táto schopnosť súvisí so špecifickosťou hostiteľa; preto pre efektívne použitie ako probiotikum musia byť bakteriálne druhy črevného pôvodu hostiteľa a Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 použitý v produkte LactoAdapt má túto vlastnosť.

 

Probiotiká môžu zlepšiť zdravie slizníc niekoľkými mechanizmami, vrátane produkcie mastných kyselín s krátkym reťazcom (SCFA), antimikrobiálnych látok, modulácie imunitnej odpovede, kompetitívneho vylúčenia patogénnych baktérií zasahovaním do ich adhézie na črevnú sliznicu a zlepšenie funkcií epitelovej bariéry .

 

NEAKTÍVNE BAKTÉRIE (LACTOBACILLUS HELVETICUS HA 122 (ex ACIDOPHILUS HA122), LACTOBACILLUS PARACASEI HA108, BIFIDOBACTERIUM BIFIDUM:

 

Inaktivované mikroorganizmy, tiež známe ako „tyndallizované“, sú podrobené špeciálnemu tepelnému spracovaniu, ktoré ich „inaktivuje“, čím sa stávajú neschopnými metabolizovať a reprodukovať sa. Ich aktivitu teda nemožno pripísať možnosti generovať nové potomstvo a teda kolonizovať črevo, ale vytvoriť „základ“, na ktorom sa na úrovni čreva rekonštituuje vhodný substrát na rekolonizáciu symbiotickej flóry.

Tablety s hmotnosťou 1 gčierna mačkačierny pes

Psy a mačky od 0 - 10 kg 1 tabletka denne
Psy od 10 - 20 kg 2 tabletky denne
Psy od 20 - 30 kg
3 tabletky denne
nad 30 kg 4 tabletky denne

 

Balenie:

LactoAdapt®  doplnkové krmivo pre mačky a psi užitočné na udržanie zdravej črevnej flóry, 15 tabliet s hmotnosťou 1 g.

Je možné užívať bez prerušenia!

Blogy