Zobraziť košík 0 Môj účet

DOGOjunior®

Blogy

Doplnkové krmivo v tabletách pre rastúcich  psov a mačky. Vylepšená receptúra ​​s prídavkom RYBIEHO OLEJA.

PODPORUJE HARMONICKÝ ROZVOJ KOSTÍ A KĹBOV U PSOV A MAČIEK V OBDOBÍ VÝVOJA.

Cena bez DPH: 32.00

Cena: 38.40

Dostupnosť: skladom

Aktívne princípy

Výrobky získané transformáciou bylín (prášok Equisetum arvense L. 10%, prášok Laminaria digitata 5%, prášok spirulina maxima 4%), glukózamínsulfát (zo zvieracieho tkaniva) 10%, chondroitínsulfát (z ošípaných) 10%, maltodextrín, živočíšne bielkoviny hydrolyzáty (z hydinovej pečene), horečnatá soľ kyseliny stearovej, 1% rybí olej, 1% prášok perna canaliculus.

S prídavkom rybieho oleja.
Vylepšená receptúra
​​
s prídavkom RYBIEHO OLEJA. Obsahuje rybí olej, známy zdroj polynenasýtených mastných kyselín série omega 3. Polynenasýtené mastné kyseliny sú molekuly pozostávajúce z uhlíkového reťazca s konečnou karboxylovou skupinou a konečnou metylovou skupinou. Uhlíkový reťazec má jednoduché aj dvojité väzby, nenasýtené časti. Omega 3 mastné kyseliny, rovnako ako omega 6, sú definované ako esenciálne mastné kyseliny, pretože telo ich nie je schopné syntetizovať, a preto je potrebné tieto živiny nevyhnutne prijímať v strave. Bolo známe, že polynenasýtené mastné kyseliny, najmä EPA a DHA, majú známe priaznivé vlastnosti pre zdravie, predovšetkým blahodarné účinky na hladinu srdcových funkcií, krvného tlaku a hladiny cholesterolu v krvi.

Indikácie

Podporuje harmonický vývoj kostí a kĺbov psov a mačiek vo veku vývoja.

 

Charakteristické žloženie v 1 tabletke o 1 g

Chondroitín sulfát ( z ošípanej) 100 mg
Glukosamin sulfát ( z morských kôrovcov) 100 mg
Praslička roľná 100 mg
Riasa Laminaria Digitata              50 mg
Spirulina Maxima                                                                                                          40 mg
Mušle Slávky zelenoústej                                                          10 mg
Kyselina L-glutámová 50 mg
Selén 52,5 mg
Vitamín C 60 mcg

 

 

plusko juniorGLUKOSAMÍN SULFÁT - z chemického hľadiska je glukozamín aminomonosacharid alebo monosacharid charakterizovaný nahradením hydroxylovej funkčnej skupiny aminovou funkčnou skupinou. Glukozamín je jedným z hlavných prekurzorov glykoproteínov, najmä proteoglykánov, makromolekúl pozostávajúcich z centrálnej proteínovej štruktúry (jadra), ku ktorej sú kovalentne pripojené štruktúry disacharidov alebo glykozaminoglykánov (GAG), tj. Dlhé nerozvetvené reťazce pozostávajúce z opakujúcich sa jednotiek disacharidov, ktoré sa striedajú s aminosacharidmi. Všetky GAG obsahujú deriváty glukozamínu.
Proteoglykány sú hlavnými zložkami extracelulárnej bunečnej hmoty spojivového tkaniva kostí a chrupaviek a sú spojené nekovalentnými väzbami s dlhými reťazcami kyseliny hyalurónovej, chemicky tiež glykozaminoglykánu (GAG). V týchto obrovských agregátoch proteoglykánov a kyseliny hyalurónovej sa v bunečnej hmoty nachádzajú aj proteíny ako kolagén, elastín a fibronektín, vďaka čomu je bunečná hmota odolnejšia.
Glukozamín preto hrá veľmi dôležitú úlohu v štruktúre týchto tkanív, a preto môže byť jeho podávanie u rastúcich psov užitočné pre normálny vývoj kostí a kĺbov.

plusko juniorCHONDROTÍN SULFÁT - chondroitín sulfát je glykozaminglykán (GAG), ktorý je preto vo forme proteoglykánov tiež veľmi dôležitou zložkou extracelulárnej bunečnej hmoty kostného a chrupavkového spojivového tkaniva.
Podávanie glukozamínu a chondroitín sulfátu šteniatkam môže byť preto užitočné na posilnenie a chondroprotekciu štruktúr kostí a chrupaviek.

plusko juniorARQUÉNA EQUISETUM - táto rastlina, známa tiež ako „praslička“, je obzvlášť bohatá na oxid kremičitý, a to ako v stonke, tak aj v listoch.
Dobrý obsah oxidu kremičitého sa nachádza v celých zrnách, morských plodoch (kôrovcoch), mnohých druhoch zeleniny (cibuľa, šalotka, jahoda, hrášok, pitná voda a niektoré minerálne vody).
Za posledné desaťročie niektoré štúdie uznali kremík ako stopový prvok, ktorý hrá dôležitú úlohu v spojivovom tkanive, najmä v kostiach a chrupavkách. Niektoré abnormality kostí a chrupaviek sú spojené s poklesom zložiek bunečnej hmoty, čo zdôrazňuje, že potreba kremíka pri tvorbe kolagénu a GAG je dôležitou požiadavkou. Hlavný účinok kremíka v kostiach a chrupavkách je na organickú matricu (predstavovanú kolagénovými vláknami) ponorenú do amorfnej látky proteoglykánov a GAG. Zdá sa, že organická medzibunková hmota kosti je silnejšie ovplyvnená nedostatkom kremíka ako proces mineralizácie. Ďalšiu podporu metabolickej úlohy kremíka v spojivovom tkanive poskytuje objav, že kremík je hlavným iónom osteogénnych buniek a je prítomný v obzvlášť vysokých koncentráciách v metabolicky aktívnom stave bunky; okrem toho kremík dosahuje relatívne vysoké hladiny v mitochondriách týchto buniek.
Nedostatočné stavy tohto prvku preukázali na zvieracích modeloch chybnú tvorbu kĺbov, nedostatočný endochondriálny rast, poruchy kĺbovej chrupavky. Eqisetum pre svoj obsah kyseliny kremičitej môže byť užitočné, a preto užitočné na podporu funkčnosti kostí a chrupaviek.

plusko junior PROTEINY V KRMIVE ZO ZVIERAT - potraviny nepretržite produkujú kyslý odpad a telo sa snaží ich eliminovať. Je známe, že strava bohatá na bielkoviny, najmä živočíšne, vedie k tvorbe mnohých kyslých odpadov, ale organizmus je schopný vyvážiť (neutralizovať) prebytočné kyslé látky spustením rôznych mechanizmov.

    Ak však nemá dostatočný prísun zásaditých látok (hydrogénuhličitany), nemôže tieto kyseliny stopercentne neutralizovať. V tejto situácii predstavuje kosť základnú rezervu minerálov, z ktorej telo čerpá. To z dlhodobého hľadiska vedie k ochudobneniu jeho hmoty jej oslabením (oslabením kosti).
Množstvo vápniku obsiahnutého v potravinách nie je také dôležité ako vlastnosť neodstraňovania vápnika z tela.
Preto je dôležité vyváženú stravu vždy kŕmiť živinami, ako sú bielkoviny, sacharidy a tuky.

plusko juniorLAMINARIA DIGITATA - laminaria digitata je zdroj rias pre rôzne výživné látky, ako je sodík, vápnik, horčík, železo, mangán, zinok, jód, a ponúka všetky výhody týchto látok prijatých v prírodnej a nesyntetickej forme. Vápnik obsiahnutý v riasach je vynikajúcim krmivom pre šteňatá.

plusko juniorSPIRULINA MAXIMA - je to tiež riasa - Riasy všeobecne, najmä ich steny, sú bohaté na polysacharidy, bielkoviny a lipidy. Spirulina je známa svojimi čistiacimi vlastnosťami vďaka polysacharidovej zložke a svojimi antioxidačnými vlastnosťami vďaka prítomnosti fenolových kyselín, alfa-tokoferolu a betakaroténu.

plusko juniorPERNA CANALICULUS - všeobecne známa ako zelená slávka, je novozélandská zelená slávka. Niektoré nedávne štúdie preukázali, že táto potravina môže byť obzvlášť prospešná pre zdravie kĺbov. Táto vlastnosť sa pripisuje rade výživných látok, ale zdá sa, že je to najmä kvôli prítomnosti kyseliny eikosatetraénovej (ETA), polynenasýtenej mastnej kyseliny zo série omega 3. - perna canaliculus má obsah minerálov podobný ako u ľudí; obsahuje vysoké percento bielkovín, sacharidov, glykosaminglykánov (glukozamín), lipidov a, ako už bolo spomenuté, minerálov.

plusko juniorVITAMÍN C - je vitamín s antioxidačným účinkom, ktorý prispieva k tvorbe natívneho kolagénu.

plusko juniorVITAMÍN E - antioxidačný účinok.

plusko juniorSELÉNIUM - minerál podporujúci normálnu funkciu imunitného systému a užitočný na ochranu buniek pred oxidačným stresom.

plusko juniorRYBÍ OLEJ  - Vylepšená receptúra ​​s prídavkom rybieho oleja.
Obsahuje rybí olej, známy zdroj polynenasýtených mastných kyselín zo série omega 3. Polynenasýtené mastné kyseliny sú molekuly pozostávajúce z uhlíkového reťazca s konečnou karboxylovou skupinou a konečnou metylovou skupinou. Uhlíkový reťazec má jednoduché aj dvojité väzby, tj nenasýtené časti.
Omega 3 mastné kyseliny, rovnako ako omega 6, sú definované ako esenciálne mastné kyseliny, pretože telo ich nie je schopné syntetizovať, a preto ich tieto živiny nevyhnutne treba prijímať v strave. Bolo známe, že polynenasýtené mastné kyseliny, najmä EPA a DHA, majú známe zdravotné vlastnosti, predovšetkým blahodarné účinky na hladinu srdcových funkcií, krvného tlaku a hladiny cholesterolu v krvi.

 

Tablety s hmotnosťou 1 gčierna mačkačierny pes

( od 2 mesiaca do úplného vývoja) 

Menej ako 10 kg 1 tableta
10 - 20 kg 2 tabletky
nad 20 kg 3 tabletky

 

Varovanie:

Látky obsiahnuté v DOGOjunior® majú priaznivý ochranný účinok po dlhú dobu a je možné ich podávať po odstavení.

Balenie:

DOGOjunior® doplnkové krmivo pre mačky a psy, 60 tabliet s hmotnosťou 1g

Inštrukcie na použitie:

Tablety sa majú podávať v dennej dávke alebo perorálne. Vysoká chutnosť.

Blogy