Zobraziť košík 0 Môj účet

DOGODol®

Blogy

DOGODol je doplnkové krmivo pre psy a mačky určené na neuroprotektívne pôsobenie.

Cena bez DPH: 39.00

Cena: 46.80

Dostupnosť: skladom

Zloženie

Palmitoylethanolamid (PEA) 16%, maltodextrín, uhličitan vápenatý, hydrolyzované živočíšne bielkoviny (z kuracieho mäsa), nezmydeliteľná frakcia avokáda a sóje (ASU-Avovida®) 6%, výrobky získané z transformácie bylín: (prášok Spirea ulmaria L. * ) 4%, fytosteroly * 3%, stearát horečnatý.

 

Prísady na kg

Technologické doplnkové látky: mikrokryštalická celulóza, vyzrážaná sušená kyselina kremičitá; aróma: Boswellia serrata Roxb. ex Colebr.: extrakt z Olibanum * 50 000 mg, Olea europaea L.: extrakt z olivovníka 50 000 mg, vitamíny, pro-vitamíny a chemicky presne definované látky s podobným účinkom: vitamín C (20 000 mg)

 

Charakteristické žloženie v 1 tabletke

Palmitoylethanolamid (PEA) 160 mg
Nezmydeliteľná frakcia avokáda a sóje (ASU-Avovida®) 60 mg
Prášok zo Spirea ulmaria 40 mg
Fytosteroly                                                       30 mg
Boswellia serrata Roxb. ex Colebr.: Olibanum extrakt                          500 mg
Olea europaea L.: Extrakt z olivovníka 500 mg
Vitamín C 200 mg

 

 plusko oražovéPalmitoyletanolamid (PEA) - z chemického hľadiska je PEA amid kyseliny palmitovej s etanolamínom. Je to endogénna molekula, ktorá je obzvlášť bohatá na mozgové tkanivá. Je tiež prítomný v mnohých potravinách, ako je sója, paradajky, vajíčka, arašidy, hrach atď. PEA sa syntetizuje na endogénnej úrovni podľa stimulov schopných vyvolať imunitnú odpoveď; niekoľko štúdií ukázalo, ako je možné zmeniť endogénne hladiny PEA po zápalových procesoch. PEA je známy svojimi antioxidačnými vlastnosťami; na bunkovej úrovni sa to môže prejaviť ako neuroprotektívny účinok.

plusko oražovéNezmydeliteľná frakcia avokáda a sóje - avokádový olej a sójový olej, rovnako ako všetky oleje, pozostávajú z prevažujúcej zložky nazývanej „zmydelniteľná frakcia“ pozostávajúcej z triglyceridov, diglyceridov a monoglyceridov a zo zložky nazývanej „nezmýdelniteľná frakcia“ pozostávajúcej zo série sekundárnych zlúčenín.
Nesmydeliteľná frakcia oleja je chemická zložka, ktorá v kontakte s lúhom sodným nereaguje, a preto zostáva v roztoku. Je bohatý na rôzne chemické zložky, ktoré sa líšia podľa druhu oleja. V avokádovom oleji predstavuje asi 2-12% oleja a je tvorený predovšetkým fotosterolami, terpenickými alkoholmi, avokatínmi, prchavými kyselinami a vitamínmi rozpustnými v tukoch vrátane vitamínu E; v sójovom oleji predstavuje asi 2% oleja a pozostáva hlavne zo sójového lecitínu a fytosterolov. Súbor týchto dvoch frakcií tvorí zložku ASU-Avovida®, ktorá bola predmetom niekoľkých štúdií, ktoré poukázali na zdravotné účinky na úrovni kĺbov a svalov, predovšetkým zvýraznili chondroprotektívne pôsobenie,

plusko oražovéSpirea ulmaria - je to trváca bylinná rastlina patriaca do čeľade Rosaceae. Samovoľne rastie vo vlhkých horských a kopcovitých oblastiach, najmä pozdĺž vodných tokov. Používajú sa hlavne kvitnúce vrcholy tejto rastliny, ktoré sa zberajú v júni až júli, keď začína kvitnutie. Na začiatku 19. storočia bola kyselina salicylová prvýkrát izolovaná zo Spirea ulmaria, prekurzora známeho „aspirínu“ vyrábaného synteticky a ktorého názov je odvodený od tejto rastliny.
Fytochemické analýzy ukázali, že druhy „Filipendula“ sú obzvlášť bohaté na polyfenoly vrátane flavonových glykozidov a ellagitanínov. Štúdie in vitro ukázali, že polyfenoly Spirea Ulmaria majú antioxidačné vlastnosti a sú tiež schopné inhibovať syntézu rôznych mediátorov imunitnej odpovede, ako napr. prostaglandín E2 (PGE2) a tromboxán B2 (TXB2).

plusko oražovéFytosteroly - fytosteroly sú rastlinné steroly, obzvlášť bohaté na rastlinné oleje, orechy, strukoviny, semená, cereálie, čerstvé ovocie a zeleninu. Z chemického hľadiska sú podobné cholesterolu, a preto napodobňovaním jeho štruktúry v dôsledku stérickej prekážky môžu znížiť jeho absorpciu v čreve kontrolou jeho plazmatických hladín. Za posledných 15 rokov niekoľko štúdií poukázalo na ďalšie rovnako dôležité vlastnosti fytosterolov vrátane určitej imunologickej aktivity. Zdá sa, že ich aktivita na imunitnej úrovni je hlavne na úrovni špecifických lymfocytov alebo pomocných T lymfocytov (TH1 a TH2), ktoré pomáhajú udržiavať normálne fungovanie, a preto podporujú špecifickú imunitu.

plusko oražovéBoswellia serrata Roxb. ex Colebr .:- extrakt z olibanum: Boswellia serrata je stredne veľký až rozvetvený strom z čeľade Burseraceae. Rastie v suchých horských oblastiach Indie, severnej Afriky a Blízkeho východu. Liečivo alebo časť použitej rastliny je gumovo-olejová živica, ktorá sa odoberie rezom na kmeň stromu a ktorý sa potom uloží do bambusového koša špeciálne vyrobeného na odstránenie oleja a stuhnutie živice. Oleo-gumové živice Boswellia obsahujú asi 30-60% živice, 5-10% silíc a zvyšok tvoria polysacharidy. Živicová časť Boswellia serrata pozostáva hlavne z mono, di a triterpénov a pentacyklických triterpénových kyselín, ako je kyselina β-boswellová, kyselina acetyl-β-boswellová, kyselina 11-keto-β-boswellová a acetyl-11-keto-β-boswellová .

plusko oražovéOlea europaea L. - extrakt z olivovníka: Olivovník (Olea europea L.) je ovocný strom pestovaný v mnohých častiach sveta, ale stredomorská oblasť je hlavnou oblasťou produkcie. Hlavným produktom získavaným z olivovníka je olej extrahovaný z plodov, dužinatá elipsoidná alebo vajcovitá kôstkovina tvorená dužinou, ktorá obsahuje olej a drevitou a vráskavou kôstkou. Olivový olej je kvôli vysokému počtu fenolových zložiek široko študovaný kvôli svojej antioxidačnej sile. Najväčšie množstvo týchto látok však obsahujú predovšetkým olivové listy.
Fenolické zlúčeniny sú produktmi sekundárneho metabolizmu rastlín. V prípade olivovníka sú dôsledkom reaktivity na útok patogénov a reakcie na poranenia hmyzu. V olivovníku bolo identifikovaných päť skupín fenolových zlúčenín: oleuropeosidy (oleuropein a verbascoside); flavóny (luteolin-7-glukozid, apigenin-7-glukozid, diosmetina-7-glukozid, luteolin a diosmetina); flavonoly (rutín); flavan-3-oleje (katechín) a fenolové deriváty (tyrozol, hydroxytyrosol, vanilín, kyselina vanilková a kyselina kávová). Fenolové zlúčeniny sú známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami alebo neutralizáciou voľných radikálov. Voľné radikály sú produkty, ktoré sú generované fyziologickými chemickými reakciami, ktoré používajú kyslík a sú vysoko reaktívnymi chemickými druhmi. Pri nadmernej produkcii týchto látok môže na bunkovej úrovni dôjsť k oxidačnému poškodeniu. Toto poškodenie buniek súvisí so zvýšeným rizikom vzniku chronických chorôb, preto sa predpokladá, že príjem látok s antioxidačným účinkom je užitočný na minimalizáciu oxidačného poškodenia.

plusko oražovéVitamín C- je vo vode rozpustný vitamín a je základnou zložkou, pretože nie je syntetizovaný rôznymi cicavcami nezávisle. Nachádza sa hlavne v potravinách rastlinného pôvodu, ako sú niektoré čerstvé kyslé ovocia (citrusové plody, ananás, jahody, čerešne atď.), Čerstvá zelenina (šalát, špenát, brokolica, kapusta, paradajky, paprika atď ...) a hľuzy (zemiaky). Je to silný antioxidant a kofaktor pre rodinu biosyntetických a génov regulujúcich enzýmov. Vitamín C prispieva k imunitnej obrane podporou rôznych bunkových funkcií vrodeného aj adaptívneho imunitného systému. Hrá dôležitú úlohu ako epiteliálna bariéra proti patogénom a podporuje čistiacu aktivitu pokožky pred kyslíkovými radikálmi, čím potenciálne chráni pred oxidačným stresom v prostredí. Vitamín C sa hromadí vo fagocytových bunkách, ako sú neutrofily, a môže zvýšiť chemotaxiu, fagocytózu a tvorbu reaktívnych foriem kyslíka a v konečnom dôsledku mikrobiálne usmrcovanie. Zasahuje tiež do mechanizmu bunkovej apoptózy a do eliminácie vyčerpaných neutrofilov z miest infekcie makrofágmi, čím sa znižuje nekróza a potenciálne poškodenie tkaniva. Úloha vitamínu C na úrovni špecifických alebo takzvaných buniek adaptívnej imunity je menej jasná, ale niektoré štúdie ukázali, že vitamín C zlepšuje diferenciáciu a proliferáciu B a T buniek (bunky špecifickej imunity), pravdepodobne kvôli jeho génovým účinkom. Nedostatok vitamínu C môže viesť k zníženiu imunity. Doplnenie vitamínu C môže byť preto zvlášť indikované ako podpora imunitných funkcií.

 

Bibliography
Palmitoylethanolamide is a disease-modifying agent in peripheral neuropathy: pain relief and neuroprotection share a PPAR-alpha-mediated mechanism. Mediators Inflamm. 2013;2013:328797. -Di Cesare Mannelli L, D’Agostino G, Pacini A, Russo R, Zanardelli M, Ghelardini C, Caligna¬no A.

Neuroprotective activities of pal¬157 mitoylethanolamide in an animal model of Parkinson’s disease. PLoS One. 2012;7(8):e41880.
Esposito E, Impellizzeri D, Mazzon E, Paterniti I, Cuzzocrea S.

Molecular evidence for the involvement of PPAR-δ and PPAR-γ in anti-inflammatory and neuroprotective ac¬tivities of palmitoylethanolamide after spinal cord trauma. J Neuroinflammation; 2013;10(1):20.
Paterniti I, Impellizzeri D, Crupi R, Morabito R, Campolo M, Esposito E, Cuzzocrea S.

Palmitoylethanolamide controls reactive gliosis and exerts neuroprotective functions in a rat model of Alzheimer’s disease.
C Scuderi, C Stecca, M Valenza, P Ratano, MR Bronzuoli, S Bartoli, L Steardo, E Pompili, L Fumagalli, P Campolongo and L Steardo

Symptoms modifying effect of avocado/soybean unsaponifiables (ASU) in knee osteoarthritis. A double blind, prospective, placebo-controlled study. Scand J Rheumatol 2001;30(4):242-247.
Appelboom, T., Schuermans, J., Verbruggen, G., Henrotin, Y., and Reginster, J. Y.

The possible "chondroprotective" effect of the unsaponifiable constituents of avocado and soya in vivo. Drugs Exp.Clin.Res. 1998;24(1):41-50.
Khayyal, M. T. and el Ghazaly, M. A.

Avocado soybean unsaponifiables (ASU) suppress TNF-alpha, IL-1beta, COX-2, iNOS gene expression, and prostaglandin E2 and nitric oxide production in articular chondrocytes and monocyte/macrophages
R Y Au , T K Al-Talib, A Y Au, P V Phan, C G Frondoza

Antioxidant, anti-inflammatory and gastroprotective activity of Filipendula ulmaria (L.) Maxim. and Filipendula vulgaris Moench
Stevan Samardžić, Jelena Arsenijević, Dragana Božić, Marina Milenković, Vele Tešević, Zoran Maksimović

Plant Sterols and Sterolins: A Review of Their Immune-Modulating Properties
Patrick J.D. Bouic, PhD and Johan H. Lamprecht, MD

Boswellia Serrata, A Potential Antiinflammatory Agent: An Overview M. Z. SIDDIQUI*
Processing and Product Development Division, Indian Institute of Natural Resins and Gums, Namkum, Ranchi-834 010, India

Polyphenols benefits of olive leaf (Olea europaea L) to human health
Patricia Vogel, Isabel Kasper Machado, Juliano Garavaglia, Valdeni Terezinha Zani, Daiana de Souza and Simone Morelo Dal Bosco.

Vitamin C and Immune Function
Anitra C Carr, Silvia Maggini

The role of vitamin C in the treatment of pain: new insights
Anitra C Carr, Cate McCall

Tableta 1000 mgčierna mačkačierny pes

mačky 1/2 tablety denne
psy do 10 kg 1 tableta denne
psy od 10 do 20 kg 2 tabletky denne
psy od 20 do 30 kg
3 tabletky denne
psy od 30 do 40 kg 4 tabletky denne
psy nad 40 kg 5 tabliet denne

 

Balenie:

DOGOdol® doplnkové krmivo pre psy a mačky, 45 tabliet po 1000 mg

Inštrukcie na použitie:

Podajte počet tabliet spolu s dennou dávkou potravy alebo ich podajte priamo do úst zvieraťa, približne 7-10 po sebe nasledujúcich dní. V prípade potreby opakujte ďalších 10 dní.

Blogy