Zobraziť košík 0 Môj účet

DOGODigestive®

Dogo Digestive je doplnkové krmivo pre psov a mačky v ochutených tabletách s obsahom hydrochloridu betaínu, manga, horca a angeliky archangeliky na podporu normálnej funkcie trávenia.

Dogo Digestive je doplnkové krmivo pre psov a mačky pre normálnu funkciu žalúdka.

Podporuje tráviaci proces vášho domáceho maznáčika vo všetkých fázach.

Dogo Digestive sa odporúča podávať pred kŕmením.

Cena bez DPH: 27.00

Cena: 32.40

Dostupnosť: skladom

ZLOŽENIE: hydrolyzovaná živočíšna bielkovina (hydinového pôvodu), inaktivované kvasinky (Saccharomyces cerevisiae), maltodextrín, produkty a vedľajšie produkty zo spracovania čerstvého ovocia a zeleniny (Mango- Mangifera indica L.- ovocný prášok) 4 %, Produkty zo spracovania bylín ( Horec- Gentiana lutea L.- prášok z koreňa 4%, Angelica- Angelica archangelica L.- prášok z koreňa 4%, Aníz- Pimpinella anisum L.- ovocný prášok 2,5%) , Horčíková soľ kyseliny stearovej, Produkty zo spracovania z bylín ( Magnolia- Magnolia officinalis Rehder & Wilson- kôra prášok 2%) ,Jednobunkové proteíny z húb (Aspergillus Oryzae), Mono di a triglyceridy mastných kyselín (glycerylbehenát)

DOPLNKY NA KG:Výživové doplnkové látky: vitamíny, provitamíny a chemicky presne definované látky s podobným účinkom: Betaín hydrochlorid 180 000 mg/kg Technologické prísady: Mikrokryštalická celulóza; Kyselina kremičitá, vyzrážaná a sušená.

CHARAKTERISTICKÉ ZLOŽKY NA 1 TABULKU

 Ingrediencie na 1 tabletu

Priemerný obsah

Betaín hydrochlorid 180 mg

Mango- Mangifera indica L.- plod 40 mg

Horec- Gentiana lutea L.- koreň 40 mg

Angelica- Angelica archangelica L.- koreň 40 mg

Aníz- Pimpinella anisum L.- plod 25 mg

Magnolia- Magnolia officinalis Rehder & Wilson- kôra 20 mg

DOGO Digestive® Výživa je základným aspektom pre každú živú bytosť, vyvážená a pestrá úprava stravy je  pre vášho domáceho maznáčik skutočným tajomstvom pohody a dlhovekosti. Rovnako dôležité je správne trávenie prijatej potravy (priemyselnej alebo domácej); najmä vzhľadom na to, že tráviaca fáza u psov a mačiek, ako aj u ľudí, je veľmi zložitý proces, v ktorom musia byť orgány dokonale koordinované, vyžaduje si niekoľko hodín (v priemere 24 až 36 u psov a mačiek) Dogoteka sa vzhľadom na tieto dôvody rozhodla vytvoriť Dogo Digestive, mimoriadne inovatívne doplnkové krmivo, ktoré obsahuje sériu aktívnych zložiek, ako je mango, magnólia, aníz, horec a angelika archangelika, ktoré podporujú a uprednostňujú všetky fázy jemného tráviaceho procesu.

DogoDigestive obsahuje účinné látky a karmínové rastliny s tráviacim, antispamodickým, enzymatickým a eupeptickým účinkom (horčiny podporujú žalúdočné sekréty).

MANGO (Mangifera indica L.)

 Mango je indikované pre tých, ktorí trpia žalúdočnými ťažkosťami, pretože obsahuje niektoré enzýmy podporujúce trávenie, najmä bielkoviny, pre ktoré je (pre ovocie nezvyčajná vlastnosť) obzvlášť bohaté.

Mango má niekoľko vlastností, vďaka ktorým je vynikajúce pre zdravie tráviaceho traktu. Napríklad obsahuje skupinu tráviacich enzýmov, ktoré dokážu rozložiť veľké molekuly potravy, takže sa dajú ľahko vstrebať. Tieto enzýmy dokážu rozložiť komplexné sacharidy na cukry, ako je glukóza a maltóza.

Plody manga sú prirodzeným zdrojom tráviacich enzýmov, ako je proteáza a amyláza, ktoré pomáhajú rozkladať bielkoviny a sacharidy počas trávenia. Tieto enzýmy uľahčujú trávenie živín a ich vstrebávanie v čreve psa, čím prispievajú k lepšej asimilácii potravy.

MAGNOLIA (Magnolia officinalis Rehder & Wilson)

Magnólia pomáha pri tráviacom procese, reguluje gastrointestinálnu peristaltiku a obnovuje rovnováhu ústnej bakteriálnej flóry; pomáha tiež odstraňovať plyny. Podporuje odtok telesných tekutín. Má antispazmodický účinok.

ANÍZ (Pimpinella anisum L.), HOREC (Gentiana lutea L.), ANGELICA (Angelica archangelica L.)

Aníz, horec a angelika sú byliny známe svojimi tráviacimi a karminačnými vlastnosťami, t. j. dokážu zmierniť gastrointestinálne poruchy, ako je plynatosť, nevoľnosť a opuchy brucha. Tieto bylinky obsahujú éterické oleje a aktívne zlúčeniny, ktoré podporujú črevnú motilitu a vylučovanie žlče, čím prispievajú k lepšiemu tráveniu tukov a k zníženiu zápalov čriev.

ANÍZ (Pimpinella anisum L.)

Aníz napomáha črevnej peristaltike a sekrécii slín. Medzi vlastnosti anízu patrí tráviaca, v skutočnosti semená vďaka obsiahnutému anetolu pôsobia proti opuchom brucha, brzdia črevnú fermentáciu a plynatosť tým, že uvoľňujú hladké svalstvo čreva. Pôsobí sedatívne a spazmolyticky proti plynovej kolike.

ANGELIKA (Angelica archangelica L.)

Angelika sa môže pochváliť tráviacimi, posilňujúcimi vlastnosťami, je veľkým pomocníkom pri ťažkom alebo pomalom trávení. Užitočné aj v prípade nedostatku chuti do jedla. Má spazmolytický a eupeptický účinok (hovoriac o akejkoľvek látke, predovšetkým horkej zelenine, ktorá podmieňuje zvýšenie chuti do jedla, bez toho, aby spôsobovala ďalšie významné javy na tele).

HOREC (Gentiana lutea L.)

Horec sa používa v rôznych formuláciách na podporu trávenia, pretože priamym pôsobením a reflexným mechanizmom (vagová stimulácia) zvyšuje motilitu žalúdka a sekréciu peptického hydrochloridu v žalúdku.

Horec sa používa na povzbudenie chuti do jedla a na liečbu dyspeptických porúch, ako sú pocity plnosti a plynatosti.

Horec sa veľmi osvedčil pri liečbe spomínaných neduhov, a to vďaka vysokému obsahu horčín. Tieto látky sú totiž schopné vyvolať stimuláciu chuťových receptorov, čoho dôsledkom je zvýšenie sekrécie slín a zvýšenie sekrécie žalúdočných štiav. To všetko sa teda premieta do zvýšenia chuti do jedla a zlepšenia tráviacich procesov a akýchkoľvek dyspeptických porúch.

 Okrem toho sa rastline pripisujú tonické a regeneračné vlastnosti. Je známa jeho protizápalová, močopudná a ochranná sila pre pečeň a tráviaci systém.

Stručne povedané, konzumácia potravín obsahujúcich prírodné tráviace enzýmy a liečivé byliny môže byť prínosom pre rôzne štádiá tráviaceho procesu u psov, zlepšuje trávenie a asimiláciu živín a znižuje gastrointestinálne ťažkosti. Je však dôležité, aby ste sa pred akýmikoľvek významnými zmenami v strave vášho psa vždy poradili so svojím veterinárom.

BETAÍN HCL

Betaín je prirodzenou živinou tela, zasahuje spolu s inými orgánmi a pomáha predchádzať koronárnym, svalovým a pridruženým ochoreniam tráviaceho systému.

Dodáva kyselinu chlorovodíkovú a je nevyhnutný pre asimiláciu vitamínu B12, vápnika a železa.

Spolupracuje pri trávení tým, že poskytuje kyselinu chlorovodíkovú, ktorá je potrebná v tráviacom procese na rozklad bielkovín.

 Zabráňte dehydratácii buniek vyvážením množstva prítomnej vody. Spolupracuje pri transporte tekutín po celom tele.

Často sa predpokladá, že pálenie záhy, poruchy trávenia, nadúvanie a reflux sú spôsobené nadmernou tvorbou kyseliny. Namiesto toho sú tieto príznaky často spojené s nedostatočnou tvorbou kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, ktorej prejavy sú identické s prejavmi prekyslenia žalúdka.

Betain HCL zvyšuje hladinu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, ktorá je nevyhnutná pre správne trávenie a asimiláciu živín z potravy. Na úplné trávenie bielkovín a absorpciu aminokyselín sú potrebné normálne hladiny kyseliny chlorovodíkovej. Je tiež potrebný na extrakciu vitamínu B12 z potravín. Betaín HCL nám preto pomáha obnoviť hladinu kyseliny v žalúdku a udržiavať správnu funkciu gastrointestinálneho traktu.

 

Denná porcia čierny pes

Hmotnosť zvieraťa                                                      Odporúčaná denná dávka

do 10 kg 1 tableta
od 10 - 20 kg 2 tabletky 
od 20 - 30 kg
3 tabletky
od 30 - 40 kg 4 tabletky 
nad 40 kg 5 tablet

Denná porcia čierny pes

Hmotnosť zvieraťa                                                      Odporúčaná denná dávka

do 5 kg 1/2 tabletky
nad 5 kg 1 tabletka

 

NÁVOD NA POUŽITIE

Podávajte odporúčanú dávku priamo do úst domáceho maznáčika alebo vmiešajte do požadovaného krmiva pred jedlom. Doplňte dennú dávku obvyklým jedlom. Vždy zabezpečte dostatok čerstvej vody.

Odporúča sa užívať pred jedlom.

Balenie

30 deliteľných tabliet po 1 g