Zobraziť košík 0 Môj účet

Dia Giar®

Blogy

Nové doplnkové krmivo pre psov a mačky určené pre normálnu črevnú mikroflóru.
Jeho zloženie, bohaté na éterické oleje spojené s prírodnými extraktmi, prispieva k udržaniu fyziologického zdravia čriev vďaka svojim antiseptickým, antidyspeptickým a antioxidačným funkciám.

VHODNÉ PRE:

Normálnu črevnú mikroflóru psa

Používa sa pri napadnutí zažívacieho traktu Giardia canis. Nové doplnkové krmivo pre psov a mačky určené pre normálnu črevnú pohodu.

Cena bez DPH: 48.50

Cena: 58.20

Dostupnosť: skladom

Charakteristické žloženie v 1 tabletke o 900 mg

Zmes éterických olejov 80,5 mg
Škorica 29 mg
Čajovník 22,1 mg
Cesnak 9,8 mg
Levanduľa                                                       9,7 mg
Mäta                             9,7 mg
Korenie čierne extrát 95% 3 mg
Semená tekvice
125 mg
Masticha Chios
75 mg
Vedľajšie včelárske produkty 75 mg
Vitamín E (acetát) 50% 5 mcg

ESENCIÁLNE OLEJE- tiež nazývané éterické oleje, sú organické látky s veľmi výraznou vôňou, ktoré sa získavajú extrakciou (zvyčajne destiláciou) z bylín a liečivých rastlín, takzvaných „aromatických“. Po extrakcii sa javia ako olejovité, tekuté, prchavé  látky a voňajú ako rastlina, z ktorej pochádzajú. Napriek tomu, že sa nazývajú „oleje“, majú molekulárnu štruktúru, ktorá sa veľmi líši od typických rastlinných olejov v kuchyni. Sú to látky s komplexným zložením, ktoré predstavujú tú časť rastliny a sú prítomné vo forme drobných kvapiek v okvetných lístkoch kvetín, v šupke ovocia, v živici, v kôre stromov a koreňoch rastlín. Množstvo obsiahnuté v rastline závisí od druhu, podnebia a typu pôdy. Z farmakologického hľadiska majú éterické oleje čisto baktericídnu funkciu: majú schopnosť zabíjať baktérie (1). Pre túto akciu sa éterické oleje delia na: hlavné germicídne esencie - s pozoruhodným a stálym antibakteriálnym účinkom (napr. saturejka, škorica, tymián); stredne germicídne esencie - s premenlivým antibakteriálnym účinkom (napr. borovica, eukalyptus, levanduľa, pelargónia); germicídne pôdne esencie - germicídny účinok závisí od pôdy, v ktorej sa klíčok vyvíja. Vykonávajú tiež antivírusovú, antioxidačnú, spasmotickú a sedatívnu funkciu. Preto má silný baktericídny účinok aromatický index, ten určuje ich silu germicídneho účinku. Hodnota je medzi 0 a 1, čím bližšia je k 1, tým vyššia bude jej sila. Hodnota aromatického indexu je priraďovaná  prostredníctvom štúdie aromatogramu ( ktorá dáva do vzťahu oblasť inhibície testovaného éterického oleja s oblasťou éterického oleja s maximálnou baktericídnou silou), nigrum ( čierna ríbezľa) vo forme macerátu glycerínu z púčikov.

ESENCIÁLNY OLEJ ZO ŠKORICE- Škoricový éterický olej sa získava z Cinnamomum zeylanicum, rastliny čeľade Lauraceae; extrahuje sa z listov destiláciou s vodnou parou, čím sa získa tmavožltá tekutina s korenistou a sladkou vôňou. Hlavnými zložkami sú: trans-cinnamaldehyd, cinnamylaldehyd, benzaldehyd, fenyletanol, borneol, eugenol, kumarín a kyselina škoricová. V závislosti od suroviny (listy alebo kôry), z ktorej bol získaný éterický olej, sa vzťah podstatne líší medzi dvoma zakladnými  zložkami - eugenolom a cinnamaldehydom. V tomto prípade je olej získaný z listov bohatý na eugenol (10 až 95%) a chudobný na cinamylaldehyd (1 až 5%). V rôznych štúdiách sa ukázalo, že škoricový esenciálny olej má antimikrobiálne vlastnosti proti baktériám, kvasinkám a plesniam. Jeho podávanie v krmive a v doplnkoch, je klasifikovaná ako látka „GRAS“ (Generally Recognized As Safe- látka všeobecne uznávaná ako bezpečná). Preto vykazuje antiseptické vlastnosti a vykazuje silné širokospektrálne antibakteriálne účinky; v skutočnosti je na vnútorné použitie užitočný v prípade mykózy (2), fermentačnej enterokolitídy (3), pri hnačkách spôsobených črevnými infekciami a parazitmi.

 ESENCIÁLNY OLEJ Z ČAJOVNÍKA- éterický olej zo stromov čajovníka, známy ako čajovníkový olej, svetlo žltej farby, sa získava z listov Melaleuca alternifolia, rastliny čeľade Mirtaceae. Je to zlúčenina, ktorá je vďaka svojim antiseptickým, protiplesňovým a antivírusovým vlastnostiam známa pre svoje lekárske a kozmetické použitie (4). Tento ker rastie výlučne na austrálskom pobreží popri vodných plochách. Názov Melaleuca pochádza z gréckych miel - čierný a leukos - biely, kvôli kontrastu medzi tmavo zelenou na listoch a bielou kôrou. Domorodci ho definovali ako „najuniverzálnejší prírodný liečiteľ“; V skutočnosti bol olej pôvodne získaný z rozdrvených listov pôvodnými austrálskymi kmeňmi používaný ako aromaterapeutický prostriedok na liečenie infekcií. Chemický olej sa skladá hlavne z terpénových uhľovodíkov (najmä monoterpénov) a seskviterpénov, ktoré sa vyznačujú prchavosťou a aromatickými vlastnosťami a z pridružených alkoholov. Zloženie oleja, aby sa dalo považovať za olej z čajovníkov, bolo v roku 1996 regulované Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu (ISO); pretože hoci olej obsahuje viac ako 100 zlúčenín, ISO špecifikuje, že prvých 15 (ako napríklad terpinén-4-ol, a a y-terpinén, 1,8-cineol, a-pinén, limonén) sú tie, ktoré sú potrebné na účely priradenia názvu „čajovníkový olej“. Tak ako pre celú triedu éterických olejov, i pre čajovník je antimikrobiálna aktivita (5) spôsobená hlavne obsahom terpinén-4-ol; a to kvôli schopnosti denaturovať cytoplazmatické membránové proteíny v mikroorganizmoch.  kvôli schopnosti denaturovať cytoplazmatické membránové proteíny mikroorganizmov.

CESNAKOVÝ ESENCIÁLNÝ OLEJ- Cesnak (Allium sativum L.), druh čeľade Alliaceae, pochádza zo strednej Ázie. Cibule obsahujú alliín, sulfoxidovú zlúčeninu, ktorá dodáva cibuľkám charakteristickú vôňu a chuť. Čerstvý cesnak a jeho éterický olej sa v potravinárskom priemysle používajú ako prírodné antimikrobiálne látky, príchute a antioxidanty. Esenciálny olej získaný destiláciou obsahuje predovšetkým: dimetyltrisulfid, diallyl disulfid, diallylsulfid, diallyl tetrasulfid, 3-vinyl- [4H] -1,2 -ditiín, alyl disulfid a metyl alyl trisulfid. Antimikrobiálny charakter (6) oleja pochádza z rôznych diallylsulfidových derivátov v ňom obsiahnutých; tieto deriváty sa tvoria ako produkty premenami alicínu pôsobením tepla počas destilácie. V skutočnosti v zlúčeninách síry väčší počet atómov síry vedie k väčšej antimikrobiálnej aktivite; to vysvetľuje dobrý antimikrobiálny účinok cesnaku (7).

ESENCIÁLNY OLEJ Z LEVANDULE- éterický olej získaný destiláciou z kvitnúcich vrcholkov Levandule angustifolia, rastliny z čeľade labiátov. Levanduľa je jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších éterických olejov; existuje veľa botanických druhov zodpovedajúcich rodu Levandula, ale len málo z nich možno považovať za „liečivé“: Levandula angustifolia, známa ako levanduľa anglická; L. stoechas, známa ako levanduľa francúzska; L. latifolia, levanduľa stredomorká; a L.intermedia, vznikla krížením dvoch druhov. Rôzne levandule majú takmer rovnaké tradičné použitie a veľkú podobnosť medzi hlavnými chemickými zložkami, vrátane: linalyl acetátu, linaloolu, P-karrylínu, trans-p-ociménu, cis-p-okiménu, lavandulylacetátu a terpinen-4-olu. Linalol a linalylacetát sú najbežnejšie zlúčeniny a prisudzujú sa im typické vlastnosti éterického oleja. Má antibakteriálny a antimykotický účinok, pôsobí proti plynatosti a nadýmaniu (relaxácia hladkého svalstva gastrointestinálneho traktu), protizápalovú (8), a sedatívnu funkciu ako lokálny účinok pri popáleninách a uhryznutí hmyzom.

  ESENCIÁLNY MÄTOVÝ OLEJ- získané destiláciou pary z Mentha piperita, rastliny z čeľade Lamiaceae. Je to esenciálny olej zvlášť bohatý na mentol ( charakteristický monoterpéná rastliny), s malým množstvom seskviterpénov; pozostáva hlavne z: mentolu (38,45%), mentónu, 1,8-cineolu a neo-mentolu. Vykonáva rôzne prospešné činnosti, vrátane: žalúdočného, ​​karmínového, cholagogue a antispasmodického pôsobenia; užitočné v skutočnosti v prípade meteorizmu, plynatosti, tráviacich ťažkostí, kolitídy, hnačky, kŕčov, dyspepsií a všeobecnejšie pri poruchách spojených s tráviacim systémom. Je to vynikajúci antibakteriálny prípravok; rovnako ako iné éterické oleje má obzvlášť účinné baktericídne vlastnosti, najmä pri neutralizácii rôznych bakteriálnych kmeňov, proti stafylokokom a proteus vulgaris, ktorá spôsobuje enterokolitídu a infekcie močových ciest. Tento antioxidant sa okrem toho považuje za vynikajúci prostriedok v prípade črevných červov, pretože v krátkej dobe dokáže prirodzené vylúčiť parazitov.

VITAMÍNY - Vitamíny sú bioregulátory veľkého významu, pretože spolu s hormónmi riadia všetky fyziologické procesy priamo a nepriamo prostredníctvom enzymatických mechanizmov. Na základe rozpustnosti sú klasifikované ako rozpustné v tukoch (uložené v pečeni, predstavujú rezervu pre organizmus), ktoré sa rozpúšťajú v tukoch a v nepolárnych rozpúšťadlách a ako vo vode rozpustné vitamíny (nie sú akumulované v organizme a preto je nevyhnutné ich denne do organizmu pridávať), rozpúšťajú sa vo vode a v polárnych rozpúšťadlách. Všetky vitamíny sú zodpovedné za konkrétne úlohy a ich nedostatok môže spôsobiť poruchu a / alebo dysfunkciu v tele.

VITAMIN E - vitamín rozpustný v tukoch (a-tokoferol), veľmi bežný vo svete rastlín; zatiaľ čo v živočíšnych tkanivách je vitamín E obsiahnutý v malých dávkach. Je najrozšírenejším a najbežnejším medzi vitamínmi a má antioxidačné vlastnosti, bojuje proti voľným radikálom a podporuje obnovu buniek. V skutočnosti sa považuje za fyziologický antioxidant „par excellence“, ktorý chráni vitamín A a nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny pred samooxidačnými účinkami. Tento vitamín sa tiež podieľa na syntéze a metabolických procesoch; má povrchovo aktívne vlastnosti a je nevyhnutný pre vznik mnohých enzýmov a koenzýmov, pre syntézu kyseliny askorbovej a nukleových kyselín. Je tiež schopný zvýšiť toleranciu tela voči toxickým látkam.

RASTLINNÉ VÝŤAŽKY - V súčasnosti sa byliny a liečivé rastliny používajú na zachovanie pohody ľudí a zvierat; môžu sa používať v kuchyni, ako korenie; na prípravu bylinkových čajov alebo spracované osobitnými postupmi na výrobu potravinových doplnkov, veterinárnych, kozmetických a iných výrobkov. Použitá časť (listy, kvety, semená, kôra, korene atď.) sa u každej liečivej rastliny nazýva ,,droga-liečivo“. Liek obsahuje fytokomplex, tj súbor účinných látok, ktoré charakterizujú vlastnosti rastliny, ktoré sa nedajú reprodukovať chemickou syntézou. Synergická práca aktívnych princípov fytokomplexu zaručuje rastline radu spoločných akcií, ktoré jednotlivé zložky neobsahuju.

ČIERNE KORENIE- Špeciálne zpracovanie plodu z ,,Piper nigrum „ (zrná sa zbierajú tesne pred dosiahnutím zrelosti, nechajú kvasiť a vysušiť, až kým nezískajú charakteristický scvrknutý a čierny vzhľad) Piper nigrum, rastliny pôvodnej rodiny Piperaceae. z Indie sa získava čierne korenie, bežne používané a známe korenie. Chemicky aktívnou a najdôležitejšou látkou v korení je piperín, alkaloid, vďaka ktorému je korenie vynikajúcim stimulantom, tonikom, a je dôležitý pre žalúdok a stimuláciu sekrécie žalúdočných štiav a uľahčuje tráviaci proces vstrebávania živín (užitočné k získaniu  maximálneho úžitku z prijatej potravy). Obsahuje tiež veľa minerálnych solí, ako je draslík, vápnik, horčík, fosfor, železo, mangán, zinok, meď, selén a jód a vitamíny, ako sú E, A a niektoré zo skupiny B. Mnoho druhov korenia je používané taktiež pri liečbe parazitárnych ochorení a ako antibakterikum (9).

TEKVICOVÉ SEMIAČKA- tekvicové semená zozbierané z niektorých rastlín čeľade Curcubitaceae sú dôležité pre ich odčervovaciu vlastnosť. Skladajú sa z tukov (asi 40 - 50%) obsahujúcich esenciálne mastné kyseliny, ako je napríklad kyselina alfa linoleová (omega-6); z uhľohydrátov (24%) a proteínov (30-37%), s prítomnosťou všetkých 9 esenciálnych aminokyselín. Lipidová frakcia semien tiež obsahuje vysokú koncentráciu bioaktívnych zložiek, ako sú: fytosteroly, karotenoidy, tokoferoly a fenolické zlúčeniny; majú antioxidačný účinok a zohrávajú dôležitú úlohu pri znižovaní peroxidácie lipidov a pri udržiavaní fyziologickej imunitnej pohody (10). Okrem toho sú bohaté na základné stopové prvky, ako sú K, Na, Cr, Mg, Zn, Cu, Mo a Se. Obsah vitamínu E je tiež veľmi vysoký, ale predovšetkým kukurbitinu, vzácna aminokyselina s liečivým, protizápalovým a najmä odčervovacím účinkom.  Dochádza k účinnému odčerveniu, ktoré vedie k oddeleniu parazitov od črevný stien, čo uľahčuje ich prirodzené vylúčenie.

MASTIC CHIOS- Ide o olejovú živicu získanú z prírodného výluhu rastliny Lentisco, Pistacia Lentiscus, patriacej do rodiny Anacardiacee. Narezaním kôry je možné počas balsamického obdobia (jar) zozbierať sekrét, ktorý koaguluje v priehľadných nažltlých uzloch alebo slzách, s charakteristickou balzamovou vôňou a s ostrou a horkou chuťou. Živica obsahuje hlavne éterický olej (obsahujúci: alfa-pinén, beta-pinén, beta-mircén), horkú látku „masticínu“, triesloviny, kyselinu masticonovú, masticoresíny, kyselinu masticínovú a triterpénové alkoholy. Má protizápalové, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti (11). Je protizápalový: živica mastichy sa používa na upokojenie zápalu žalúdočného traktu a na ochranu žalúdočných buniek. Užitočné antiseptikum: zabezpečuje dezinfekčné a antibakteriálne účinky, užitočné pri poruchách, najmä v ústnej dutine. A nakoniec je aj antioxidant vďaka prítomnosti monoterpénov, ktoré pôsobia ako vychytávač voľných radikálov.

VEDĽAJŠIE VČELÁRSKE PRODUKTY - rôzne výrobky z úľa, ktoré sú výsledkom práce včiel, zvyčajne zahŕňajú: med, propolis, peľ, materskú kašičku a vosky. Sú to rôzne látky, ktoré majú zvyčajne rastlinný pôvod; niektoré z nich sú potom obohatené rôznymi procesmi spracovania alebo dokonca trávenia včiel (napríklad propolis). Biologické aktivity, ktoré sa považujú za včelie produkty, sa pripisujú najmä dôležitému obsahu fenolových zlúčenín (najmä flavonoidov). Fenolové zlúčeniny v rôznych formách sú hlavnými zložkami zodpovednými za funkčné vlastnosti spojené s mnohými potravinami, ako sú antioxidačné, antibakteriálne, antivírusové, protizápalové a kardioprotektívne účinky. Medzi tieto potraviny môžeme zahrnúť aj včelie produkty, pretože obsahuju fenolové zlúčeniny zhromaždené včelami z rastlín, z ktorých nazhromažďovali nektár (12).

Bibliography: 1 Essential Oils as Antimicrobial Agents-Myth or Real Alternative? - Molecules - 5 June 2019, Volume 24. Author: Katarzyna Wińska, Wanda Mączka, Jacek Łyczko, Małgorzata Grabarczyk, Anna Czubaszek, Antoni Szumny. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6612361/ 2 Comparison of antifungal activity of essential oils from different plants against three fungi. - Food and Chemical Toxicology - December 2019, Volume 134. Author: Fei Hu, Xiao-Fang Tu, Kiran Thakur, Fan Hu, Xiao-Li Li, Ying-Shuo Zhang, Jian-Guo Zhang, Zhao-Jun Wei. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31533060 3 Effect of cinnamon essential oil on gut microbiota in the mouse model of dextran sulfate sodium-induced colitis. - Microbiology and Immunology - 09 October 2019. Author: Aili Li, Weiwei Ni, Qimin Zhang, Ying Li, Xin Zhang, Hong yan Wu, Peng Du, Juncai Hou, Yun Zhang. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31595527 4 Melaleuca alternifolia (Tea Tree) Oil: a Review of Antimicrobial and Other Medicinal Properties. - Clinical microbiology reviews - January 2006 - Volume 19, pp 50-62. Author: Carson C.F., Hammer K.A., Riley T.V. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/ 5 A comparative study of antibacterial and anti-inflammatory effects of mouthrinse containing tea tree oil. - ORAL & implantology - April 2017, Volume 10, pp 59-70. Author: C. Salvatori, L. Barchi, F. Guzzo, M. Gargari. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5516420/ 6 Insecticidal activity of garlic essential oil and their constituents against the mealworm beetle, Tenebrio molitor Linnaeus. - Scientific reports - April 2017, Volume 7. Author: Plata-Rueda A, Martínez LC, Santos MHD, Fernandes FL, Wilcken CF, Soares MA, Serrão JE, Zanuncio JC. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5397855/ 7 Chemical Composition, Antibacterial and Antioxidant Activities of Six Essentials Oils from the Alliaceae Family. - Molecules - December 2014, Volume 19. Author: : Mnayer D, Fabiano-Tixier AS, Petitcolas E, Hamieh T, Nehme N, Ferrant C, Fernandez X, Chemat F. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6271055/ 8 Effect of Lavender (Lavandula angustifolia) Essential Oil on Acute Inflammatory Response. - Evidence-based complementary and alternative medicine - March 2018. Author: Cardia, Gabriel Fernando Esteves et al. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5878871/ 9 Piper Species: A Comprehensive Review on Their Phytochemistry, Biological Activities and Applications. - Molecules - April 2019, Volume 24. Author: Salehi B, Zakaria ZA, Gyawali R, Ibrahim SA, Rajkovic J, Shinwari ZK, Khan T, Sharifi-Rad J, Ozleyen A, Turkdonmez E, Valussi M, Tumer TB, Monzote Fidalgo L, Martorell M, Setzer WN. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6479398/#B22-molecules-24-01364 10 Medicinal bioactivites and allergenic properties of pumpkin seeds: review upon a pediatric food anaphylaxis case report. - European Annals Allergy and Clinical Immunology. - November 2017, Volume 49, pp 244-251. Author: C.Chatain, I.Pin, P.Pralong, J.P.Jacquier, M.T.Leccia. Link: http://www.eurannallergyimm.com/cont/journals- articles/522/volume-medicinal-bioactivites-allergenic-properties-pumpkin-1433allasp1.pdf 11 Antioxidant and Anti-Inflammatory Properties of Mastiha: A Review of Preclinical and Clinical Studies. - Antioxidants - July 2019, Volume 5. Author: Papada E, Kaliora AC. Link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6681034/ 12 Functional Properties of Honey, Propolis, and Royal Jelly. - Journal of Food Science. - November 2008, Volume 73, pp R117-R124. Author: M. ViudaMartos, Y. RuizNavajas, J. FernándezLópez, J.A. PérezÁlvarez. Link: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1750-3841.2008.00966.x

Tablety s hmotnosťou 900 mgčierna mačkačierny pes

Mačky 1 /4 tabletky denne
Psy od 5 - 10 kg 1/2 tabletku denne
Psy od 10 - 20 kg 1 tabletka denne
Psy od 20 - 30 kg
2 tabletky denne
Psy od 30 - 40 kg
2+1/2 tabletky denne
Psy nad 40 kg 3 tabletky denne

 

Balenie:

60 tabliet po 900 mg

Možná farebná zmena je typická charakteristika formulácie a súvisí s prítomnosťou rastlinných derivátov.

Pokyny na použitie:

Tablety podávajte priamo do úst zvieraťa alebo zamiešajte do podávaného jedla. Doplňte obvyklu dennú dávku jedla. Zviera nech má k dispozícii čerstvú vodu.

Blogy