Zobraziť košík 0 Môj účet

CelerVis Pet®

Blogy

CelerVis Pet® je výživový doplnok stravy vo forme pasty pre psov a mačky, ktorý je určený k rýchlemu doplneniu energie pri veľkej záťaži pri práci alebo pri športe.

Produkt navrhnutý a vytvorený špeciálne pre psov, ktorý majú potrebu doplnenia okamžitej energie. Rovnako ako človek, tak aj zviera, ktoré je vystavované práci alebo športu s veľkým výdajom energie, má potrebu túto energiu okamžite doplniť.

Špeciálne navrhnuté prísady tohto produktu, zamerané na energetickú potrebu zvieraťa, poskytujú "energiu pripravenú k použitiu" ktorá pomáha psovi počas aktivity. CelerVisPet®, ktorý sa vďaka svojim špeciálne vyvinutým zložkám zameral na energetickú podporu zvieraťa (napríklad vitamíny ako B12 alebo B6; minerály ako je železo;  protéiny ako je taurín a karnitín), poskytuje ,,energiu pripravenú k použitiu“. Preto bola zvolená ako forma doplnku pasta, ktorá sa zvieraťu ľahko podáva  a je lepšie prijímaná; v množstvách podľa hmotnosti ako je uvedené na obale.

Do svojho obnoveného zloženia bola pridaná zmes ProVisPet®, výhradne pre DOGOteka, ktorá kombinuje vlastnosti karnitínu, Maca ( Lepidium Meyeni) a Medical Herb (Medicago Sativa) v zmesi špeciálne navrhnutej na podporu navrhovaného pôsobenia produktu. Skupina Látok, ktoré spolupracujú pri optimalizácií energetického výťažku zložiek. Karnitín, aminokyselina dôležitá pre tvorbu energie, v spojení s dvoma rastlinnými extraktmi, ktoré sa v rámci svojho zloženia môžu pochváliť veľkým množstvom všetkých týchto živín, ktoré sú nevyhnutné aj na podporu energie počas obdobia stresu alebo veľkého úsilia a na spojenie komponentov, ktoré sú ,,spotrebované“ počas fyzickej aktivity.

Zloženie schopné poskytnúť organizmu predĺženú energetickú rezervu v priebehu daného času.

Doporučuje sa psom, ktorí:

plusko celersú vystavení pracovnej záťaži, alebo veľa športujú

plusko celerzotavujúce jedince

plusko celeroslabené jedince

plusko celersučky v laktácií

plusko celerpo operačných zákrokoch

Cena bez DPH: 13.00

Cena: 15.60

Dostupnosť: skladom

Dávka na 1 g pasty

Ľanový olej 60 mg
Sójový olej 170 mg
ProVisPet® 125 mg
-L-Karnitín 60 mg
-Lepidium meyeni                                           20 mg
-Medicago Sativa                  45 mg
Vitamin PP (Niacin) 1 mg
Kyselina pantotenová 400 mcg
Vitamín B6
130 mcg
Vitamín B12
1 mcg

Chelátované železo

10 mg ( z ktorého je 2,2 g čisté železo)

Taurín

50 mg

L-Leucin

10 mg

Kofein

20 mg
L-Valin 10 mg

Rastlinné oleje

Rastlinné oleje - sú súčasti rodiny tukov. Napriek tvrdeniam, že tuk nie je zdraviu prospešný, toto tvrdenie nie je vždy pravdivé, hlavne v prípade, keď sa jedná o tuky rastlinného pôvodu a vykonávajú dôležité funkcie v tele, užitočné pre jeho správne fungovanie. V skutočnosti existujú vysoko kvalitné zdravé tuky, ktoré majú pre psi špecifický dôvod zaradenia do stravy, pretože sú veľmi dôležité pre zdravie našich zvierat. Tieto tuky dodávajú predovšetkým energiu a to takmer dvojnásobnú, než ktorú môžu poskytnúť sacharidy a proteíny, tieto tuky nie sú spotrebované okamžite, ale sú ukladané, čo vytvára energetické rezervy, ktoré majú byť použité v prípade potreby. Okrem toho hrajú tiež zásadnú úlohu pri stavbe a využití vitamínov rozpustných v tukoch, ako sú A,D,E a K. Používajú sa k tepelnej izolácii a poskytujú mechanickú ochranu vo forme elastických ložísk v kĺboch.

plusko celerĽanový olej- je olej bohatý na omega 3 mastné kyseliny, slávne "dobré tuky", základné zložky pre stravu akéhokoľvek domáceho maznáčika. Omega 3 sú dôležité tuky pre zdravie, dôležité v metabolických reakciách a pre správnu funkciu buniek. Omega 3, rovnako ako omega 6, sú esenciálne mastné kyseliny, ktoré telo samo nevytvára, takže sa musí dodávať prostredníctvom výživy. Zo všetkých potravín je ľanový olej ten, ktorý obsahuje najvyššie percento: asi 57% z celkového množstva , rovnomerne vyrovnávajúci prítomnosť omega 3 a omega 6 mastných kyselín. Obsahuje tiež ďalšie užitočné zásady, ako sú: lignany (so silnými antioxidačnými funkciami), vitamíny skupiny B a E, lecitín(látka nevyhnutná pre pravidelné fungovanie nervového systému a mozgu), minerály, slizy a rozpustná vláknina. Preto zaradenie ľanového oleja v strave sa využíva ako energia pripravená k použitiu a súčasne je využitá aj antioxidačná aktivita.

plusko celerSójový olej - olej taktiež bohatý na rôzne dôležité výživné prvky, ako sú: polynenasýtené mastné kyseliny rovnako ako u ľanového oleja, najmä omega 3  a omega 6, vitamín B6 a vitamín E. Je preto dôležitá integrácia rastlinných olejov hlavne preto, že mastné kyseliny, ktoré sú v nich obsiahnuté, predstavujú dôležitú funkciu, ako sú: zdroj energie, vstrebávanie vitamínov, úloha v raste a vývoji, udržiavanie dobrého zdravotného stavu (vrátane kože a srsti) a modulácie zápalovej reakcie (antioxidant). Sójový olej predstavuje vynikajúci zdroj energie pre zvieratá po  športovom výkone alebo pracovnom zaťažení a tiež pre zvieratá oslabené chorobou.

Aminokyseliny

Proteíny sú látky obsahujúce: C-uhlík (51-55%), O- kyslík (21,5-23,5%), H- vodík (6,5-7,3%), N- dusík (15,5-18%) a malé množstvá S - síry (0,1-2,5%) alebo P- fosforu (0,1-1,5%), niektoré môžu tiež obsahovať stopy Fe,Cu a Zn. Sú základnými zložkami všetkých buniek. Okrem plastickej funkcie vykonávajú katalytickú funkciu (zložky enzýmov) a regulujú chemické reakcie, ku ktorým dochádza v bunke. V porovnaní s ostatnými živinami prispievajú vo väčšej miere k výžive, tvarujú prvky a poskytujú materiál pre výrobu( mlieko, vajca). Zvieratá preto potrebujú prísun bielkovín aby sa obnovila zmenená energetická bilancia a nasledovala spotreba, ktorú tkanivá podstúpia počas vitálnej činnosti. Z hydrolýzy proteínov, a to ako enzymatických, tak pomocou kyselín alebo zásad, sa získajú základné zložky proteínov: aminokyseliny. Komplexné proteíny sú všetky tvorené vo veľmi vysokom počte jednej alebo niekoľkých aminokyselín, a preto v prírode existuje 20 aminokyselín. Kombinácia medzi nimi musí poskytnúť pôvod a vysoký počet proteínov, z ktorých každý má svoje vlastné vlastnosti. Z 20 aminokyselín, ktoré môžu predpovedať najrôznejšie proteíny, môže syntetizovať asi 10 až 12, pričom sa vychádza aj z neproteínových substrátov: ostatných 10-11 im musí byť podávané, pretože ich nemožno v tele vytvoriť.

plusko celerL-karnitín - dôležitá živina pre zdravie zvierat: má hlavnú úlohu prenášať esenciálne mastné kyseliny, bez l-karnitínu by sa mastné kyseliny nemohli premeniť na energiu potrebnú na každodenné normálne činnosti a na správne fungovanie imunitného systému, najmä v prípade veľmi aktívnych zvierat. Používa sa tiež ako ochrana kĺbov a kardiovaskulárnych funkcií.

plusko celerTaurín - sa vyskytuje ako voľná aminokyselina v živočíšnych tkanivách: mäso, hydina, ryby a mäkkýše sú na taurín obzvlášť bohaté. U väčšiny cicavcov sa môže syntetizovať z metionínu a cysteínu, ale v strave môže chýbať. Tento možný nedostatok vedie k množstvu zmien ovplyvňujúcich konjugáciu žlčových kyselín s následným znížením absorpcie vitamínov a tukov, degenerácie sietnice s možnou stratou zraku a následnou srdcovou nedostatočnosťou.

plusko celerL-leucín- jedna s esenciálnych rozvetvených aminokyselín a preto sa musí dopĺňať prostredníctvom stravy, pretože ju telo nedokáže syntetizovať(vyrobiť). Je dôležitý pre rast a vytrvalosť svalov, stimuluje syntézu bielkovín, podporuje metabolizmus a je primárnym zdrojom energie v strese v dôsledku námahy (šport a práca) a vyplývajúci z patológie.

plusko celerL-valín - je nevyhnutnou súčasťou bielkovinovej biosyntézy a spolu s leucínom je nevyhnutný pre správnu energetickú činnosť, vykonáva dôležité funkcie pre ,,výživu svalov“. Môže sa použiť na výrobu energie z potravy alebo prípade, že potrebujete mobilizovať zásoby endogenných bielkovín. Je tiež dôležitý pre mentálne funkcie, koordináciu svalov a podobné nervové funkcie. 

plusko celerKreatín - je chemicky známa ako nebielkovinová zlúčenina dusíka, to znamená zlúčenina obsahujúca dusík, ale nie bielkovinu. Podieľa sa na dodávke energie pre svaly, zasahuje braním ADP a premieňa ho na ATP, ktorý sa môže použiť znova na výrobu energie. Preto podávanie kreatínu zvyšuje dostupnosť použiteľnej energie na svalovej úrovni. Vysoká použiteľnosť kreatínu a ATP bráni glykóze (použitiu cukru ako zdroja energie), čo má za následok hromadenie kyseliny mliečnej,dusikatého odpadu čo spôsobuje únavu svalov. Kreatín tiež podporuje lepšie využitie bielkovín počas svalovej kontrakcie, čo vedie k zvýšeniu objemu a hustoty svalovej hmoty.

Vitamíny 

plusko celerVitamín B6 - pyridoxín, veľmi častý v potravinách, najmä v pšenici, v živočíšnej múke a v klíčkoch semien: pred použitím organizmom sa premení na pyridoxal a pyridoxamín, základné zložky dvoch koenzýmov. Zasahujú do enzymatických reakcií, pri ktorých dochádza k transformácii aminokyselín a prenosu aminoskupín. Má tiež zasahovať do tvorby protilátok v krvi a syntézy tukov z aminokyselín. Nevyhnutné pre správne fungovanie imunitného a nervového systému. Pyridoxín sa vo všeobecnosti tvorí v črevnej flóre, ale nie vždy sa vyskytuje v dostatočnom množstve, aby spĺňal potreby: doplnenie do stravy je preto dôležité.

plusko celerVitamín B12 - kobalamín, neprítomný v zelenine, je obsiahnutý v extraktoch pečene, v rôznych potravinách živočíšneho pôvodu (rybia múčka, mäsová múčka a srvátka) a je súčasťou komplexu APF(faktor živočíšnych bielkovín). Je to najdôležitejší vitamín, nevyhnutný pre rast a krvotvorbu (tvorba červených krviniek, nevyhnutná pre prenos kyslíka) je nevyhnutný pre syntézu nukleových kyselín, ktoré zasahujú do bielkovinového metabolizmu pri syntéze cholínu a metionínu a najmä do lipidového a glucidického metabolizmu, katalyzujú rôzne enzymatické reakcie. Preto je nevyhnutný pre metabolizmus bielkovín, pre dobré fungovanie nervového systému, pre regeneráciu slizníc, ale predovšetkým sa považuje za prirodzenú energiu pre všetky bunky.

plusko celerNiacín - vitamín PP alebo vitamín B3, je obsiahnutý v bylinkách, sene a v zložkách kŕmnych zmesí (otruby, múka, atď). Vitamín, ktorý sa stáva súčasťou CoA molekuly, ktorá vykonáva transport acylových skupín v alfa-oxidačných reakciách mastných kyselín, v syntéznych reakciách mastných kyselín a oxidácii kyseliny pyrohroznovej.

plusko celerKyselina panthoteová - vo vode rozpustný vitamín, prítomný takmer vo všetkých rastlinách a živočíšnych potravinách, vo viac alebo menej hojnom množstve. Potraviny bohaté na vitamín B5 sú strukoviny a vnútornosti, ale aj žĺtok, sušené huby a pivovarské kvasnice. Podporuje syntézu nenasýtených mastných kyselín vykonávajúcich trofický účinok: jeho úlohou je preto podporovať nervový systém, rast, vývoj a predchádzať stavom únavy.

Mikroelementy 

Mikroelementy sú nevyhnutné pre výživu zvierat: dôležitým aspektom je to, že ich zviera nemôže syntetizovať(vytvoriť) a preto musia byť v dennej dávke prítomné v množstvách dostatočných na uspokojenie potrieb. Sú to ochranné princípy, pretože zohrávajú úlohu pri kontrole metabolizmu zvierat ako súčasti nenahraditeľnej skupiny mnohých enzýmov. Niektoré z nich navyše z nich vykonávajú funkcie aktivátorov enzýmov a vstupujú do genézy hormónov a vitamínov.

plusko celerŽelezo - jeden z najdôležitejších stopových prvkov. Približne 60-70% je obsiahnutých v hemoglobíne, ale diskrétne množstvá sú obsiahnuté v myoglobíne a v rezervných orgánoch, ako je napríklad pečeň, slezina a kostná dreň. K absorpcii dochádza takmer výlučne v dvanástniku: spája sa v črevnom epiteli s bielkovinovou štruktúrou tvoriac chromoproteín nazývaný feritín. Železo je spojené s transportom kyslíka, ktorý sa stáva súčasťou hemoglobínu a cytochrómov, a zasahuje do tvorby enzýmu sukcinátdehydrogenázy. Podporuje preto tvorbu červených krviniek, ktoré zabezpečujú správne okysličenie vo všetkých tkanivách a tým uprednostňujú fyziologickú s správnu funkčnosť všetkých telesných systémov( napr. : správne okysličovanie vo svaloch), stimuluje funkcie pečene, má úlohu aj pri rezistencii chorobám a je nevyhnutný na udržanie účinnosti imunitného systému. Je tiež dôležité zabrániť nedostatku bunkových enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre život buniek a tvorbu energie.

Rastlinné výťažky

V súčasnosti sa byliny a liečivé rastliny používajú na zachovanie blaha ľudí a zvierat, môžu sa používať ako v kuchyni, ako korenie, pri príprave bylinkových čajov alebo pracovať s konkrétnymi postupmi pri výrobe potravinových doplnok, veterinárnych výrobkov, kozmetiky a iných výrobkov.

Použitá časť (listy, kvety, semená, kôra, korene atď. ), sa pre každú rastlinu nazýva liek. Liek obsahuje fytokoplex, t. j.  súbor účinných látok, ktoré charakterizujú vlastnosti rastlín, ktoré sa nedajú reprodukovať chemickou syntézou. Synergická práca aktívnych zložiek fytokoplexu zaručuje rastline sériu súčasných činnosti, ktoré jednotlivé zložky nemajú.

plusko celerMACA- maca (Lepidium meyeni) je rastlina patriaca do čeľade Brassicaceae. Jeho korene, sú známe tiež ako ženšen, obsahujú najdôležitejšie výživné látky, ktoré sú pre organizmus nevyhnutné. Bohaté na esenciálne aminokyseliny (ako je izoleucín, lyzín, metionín, tryptofán, valín, treonín, fenylalanín; ktoré predstavujú asi 10%), minerálne soli (železo, mangán, zinok, vápnik, fosfor), vitamíny, uhľohydráty, mastné kyseliny a vlákna; rastlina predstavuje vo svojom zložení kompletný prírodný produkt. Vďaka týmto zložkám zlepšuje reakciu na stres, únavu a vytrvalosť. Tieto povzbudzujúce a energetické vlastnosti možno pripísať jeho pôsobeniu na glykogenézu (tvorba glukózy z energetických rezerv) v prípade fyzickej aktivity. Prítomnosť aminokyselín dôležitých pre fungovanie svalov, podporu svalovej hmoty, označujúc ho ako doplnok v činnostiach s vysokou spotrebou energie a svalovou námahou. Je bohatý na vitamíny A, C a B komplex, vápnik, železo a zinok, má priaznivý vplyv aj na nervový systém.

plusko celerALFALFA- Medicago sativa je bylinná rastlina, ktorá patrí do čeľade Fabaceae (alebo Leguminosae), s pôvodom v Malej Ázii; nazýva sa tiež Erba Spagna alebo Alfalfa. Tradične sa používa ako tonikum, pretože prirodzene obsahuje niekoľko užitočných živín. Napríklad s veľmi hlbokými koreňmi (až 15 metrov) dosahuje a prispôsobuje minerály, ktoré iné rastliny nedokážu absorbovať. Okrem toho obsahuje rôzne tráviace enzýmy (užitočné na trávenie a následnú asimiláciu živín), fytoestrogény, rôzne flavonoidy (s antioxidačným a protizápalovým účinkom), glukozidy, alkaloidy, aminokyseliny, vitamíny A, C, D, E a K, minerálne soli a značné množstvá chlorofylu. Rastlina sa preto používa v prípade únavy a slabosti v dôsledku zotavenia a v období stresu alebo športového a / alebo pracovného namáhania.

Doporučená denná dávka:

1g, čo sa rovná 2 cm pasty na 5 kg živej hmotnosti / denne perorálne alebo priamo do potravy počas 10-15 dní.

Návod na použitie športové a pracovné psy:

Príprava: obdobie pred výkonom. Aby pes prišiel dobre zásobený energiou pred výkonom, je vhodné začať s podávaním pasty týždeň pred podujatím podľa doporučeného dávkovania, týmto spôsobom sa pes zásoby energiou, ktorá bude v prípade potreby použitá.

V deň výkonu: sa odporúča použiť pastu 6 hodín pred výkonom a následné aj 10-15 minút pred výkonom čo zabezpečí použiť psovi nie len uskladnené zásoby ale aj ďalšie množstvo energie.

Na zotavenie po výkone: je to obdobie kedy pes potrebuje ďalšie množstvo energie na lepšie zotavenie v krátkom čase, odporúča sa užívať nepretržite doporučenú dennú dávku po dobu 15 dní.

Balenie:

100 g

Varovanie:

Skladujte na chladnom a suchom mieste. Dátum exspirácie sa vzťahuje na neotvorený a správne skladovaný produkt.

Blogy